Carlos Santana geliyor

Latin-rock tarzının temsilcilerinden Carlos Santana, 6 Temmuz'da İstanbul'da konser verecek.

Anadolu Ajansı 31.03.2009 - 12:24

Carlos Santana geliyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV), 1990 yılında 18. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında Türkiye'ye gelen Carlos Santana'yı bir kez daha müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Santana, 6 Temmuz'da Turkcell Kuruçeşme Arena'da müzikseverlerle buluşacak. Konserin biletleri Nisan ayının ikinci yarısında Biletix üzerinden satışa çıkacak.

Carlos Santana, 50 yıla yaklaşan müzik kariyerine aynı hızla ve başarılı konserlerle devam ediyor. 13 Grammy Ödülü'nün yanı sıra çok sayıda altın plak ve müzik ödülüne sahip olan Carlos Santana ve grubu, geçen aylardaki Güney Amerika turnesi konserlerinde ''Black Magic Woman'', ''Smooth'', ''Love Of My Live'', ''Oye Como Va'' ve ''Jingo'' gibi en sevilen şarkılarını da seslendirdi.

1960'lı yıllarda San Francisco'dan başlayan Santana rüzgarı, 1969'da ünlü Woodstock konseriyle zirveye çıktı. Bu dönemde yayınlanan ''Santana'' ve ''Abraxas'' albümleri Santana'yı bir anda dünya çapında milyonlar satan bir isim haline getirdi.

Santana, 1999'da efsanevi ''Supernatural'' albümü ile rock dünyasının en önemli simalarından biri olduğunu bir kez daha ispatladı. Eric Clapton, Lauryn Hill ve Dave Matthews gibi dünyaca ünlü isimlerin konuk olduğu bu albüm, yayınlandığı yıl ''Yılın Albümü'', ''Yılın Şarkısı'' (Smooth) ve ''En İyi Rock Performansı''nın da aralarında bulunduğu 8 dalda Grammy Ödülünü kazandı ve bugüne kadar 10 milyonluk bir satış rakamına ulaştı.

Santana'nın bugün dünya üzerinde milyonlar satan toplam 32 albümü bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...