Çarmıklı ve oğlu adliyede

29 Mart'ta AKP’nin Beşiktaş'ta aday gösterdiği Sibel Çarmıklı ve oğlu, bir askeri savcının da tutuklandığı sahte çürük raporu çetesiyle ilişkileri olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Çarmıklı ve oğlu dahil 4 kişi adliyeye sevk edildi.

NTV Haber 27.09.2009 - 22:13

Çarmıklı ve oğlu adliyede

AKP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı, sahte çürük raporu hazırladıkları öne sürülen çeteyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Çarmıklı ile oğlu dahil 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Sibel Çarmıklı’nın İstanbul’da 3. köprü güzergahında bulunan ve üzerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ‘satılamaz’ şerhi koydurduğu araziyi almak için söz konusu çeteyle pazarlık yaptığı öne sürüldü.

Sibel Çarmıklı’nın, aynı çeteye üye olduğu gerekçesiyle daha önce tutuklanan savcı Albay Ahmet Zeki Üçok'la arazinin üzerindeki şerhin kaldırılması için yaptığı pazarlıkların teknik takibe takıldığı belirtildi.

Bu arada, sahte çürük raporu hazırlamakla suçlanan 12 kişi ise sorgularının ardında adliyeye sevk edildi.

Zanlılar arasında 1 emekli binbaşı, 2 emekli astsubay, Hasdal Kışlası’nda görevli 2 sivil memur ve 3 hayat kadınının da bulunduğu kaydedildi.

Aynı suçlamayla daha önce tutuklanan askeri savcı albay Ahmet Zeki Üçok ise Ergenekon iddianamesinde de yer alan İP-Karargah Evleri soruşturmasını yürütüyordu. İddianamede, İşçi Partili sanıkların, asker kişilerle gizli toplantılar yaptığı öne sürülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...