Kahta-Siverek Karayolu Narince Köyü civarında, Mehmet K. yönetimindeki otomobil ile Mustafa O.’nun (14) kullandığı bisiklet çarpıştı. Önceki gün meydana gelen çarpışma sonucu bisiklette bulunan Mustafa O. ile Hüseyin O. (13) ağır yaralandı.

Otomobil sürücüsü, yaralı çocukları ''koltuklar kirlenmesin'' diye arabanın bagajına koyarak, Narince Köyü'ndeki Acil Sağlık İstasyonu'na götürdü. Yaralı iki çocuk buradan ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılardan Hüseyin O. yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

YARALI ÇOCUK OLAYI ANLATTI

Mustafa O. kazayı anlatarak, “Arkadaşlarla ziyarete gidecektik. Eşyalarımız aldık. Karadut Köyü Üzeyir Peygamber ziyaretinin oradaki trafo yakınlarında bize araba çarptı. Çarpmanın etkisiyle ayağım kırıldı. Şoför ilk önce arkadaşımı alıp bagaja attı. Daha sonra da beni de alıp arabanın bagajına arkadaşımın yanına koydu. Bagaja koyarken benim elim bagaj kapısının arasında kaldı. Ben de bağırdım. Sesimi duyan şoför tekrar bagaj kapısını açtı. Ben de elimi düzelttim. Bagaj kapısını tekrar kapatıp bizi Narince Köyü'ne götürdü. Oradan da ambulanslarla bizi Kahta Devlet Hastanesi’ne kaldırdılar” dedi.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaralı çocukların ailesi ilk önce şikayetçi olmadıkları sürücünün, çocukları bagajda getirdiğini öğrenince şikayetçi oldu.

Yaralı çocuğun dedesi Mustafa O. şöyle konuştu:

“Kaza olduğunda ben Kahta’daydım. Telefonla torunum ile yeğenimin kaza yaptığını öğrendim. Hemen Kahta Devlet Hastanesi'ne gittim. Önce yeğenimi getirdiler. 15 dakika sonra da torunumu getirdiler. Gerger Karakol Komutanı geldi. Muhtar sen şikayetçi misin? dedi. Ben de kaza her yerde olur. Şikayetçi değilim dedim. Daha sonra gidip yeğenime ve torunuma çarpan arabaya baktım. Bagajda bir sürü kan var. Sonra öğrendik ki çocuklara çarptıktan sonra her iki yaralıyı arabanın bagajına koyup öyle hastaneye getiriyor. Benim yeğenimi altta torunumu da üste koyarak bagaja koyuyor. Adamlar da diyor ki ben bagaja koymamışım. Ama arabanın arka koltukları ise tertemiz. Böyle şey olamaz.''

''HAYVANA BİLE YAPILMAMASI GEREKEN ŞEYİ YAPMIŞ''

Narince Köyü sakinlerinden Mehmet Kaya da “Çocuklara çarpan şoför, yaralıları buraya getirdi. Çocukları yani yaralıları arabanın bagajından çıkardılar. Hayvana bile yapılmaması gereken şeyi yapmış” dedi.

''BU NASIL BİR İNSAN?''

Yaralının amcası Osman O. ise “Bu çocukları vuran vatandaş, nasıl bir insan? Kaza olabilir, insan kazada ölebilir de. Ama yaralıları tutup arabanın bagajında hastaneye götürmesi vahşice bir olay. Biz bu işin sonuna kadar takipçisiyiz. Bu çocuklardan biri ölümle pençeleşiyor. Diğerinin de durumu ağır. Narince’den Kahta’ya kadar arabanın bagajında yaralıları getiriyor. Allah belasını versin. Böyle vahşi bir olay bir daha olmasın. Bizim ciğerimiz yanıyor. Davacı olacağız ve bu işin peşini bırakmayacağız. Şahsın en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.