Çarşı'dan desteğe devam

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, Erciş'teki çadır kente 10 Mevlana evi bağışladı.

05.12.2011 - 13:57

Çarşı'dan desteğe devam

Çarşı grubu üyeleri tarafından giysi, gıda malzemeleri, yatak ve oyuncak taşıyan tır ve 10 adet Mevlana evi, Erciş'teki Türk Kızılayı Yenişehir Çadır Kenti'ne getirildi.

Getirilen malzemelerin dağıtımına ve Mevlana evlerinin hazırlanmasına yardım eden Çarşı grubu üyeleri depremzede çocuklara oyuncak dağıttı. Çalışmalar sırasında AA muhabirine açıklama yapan Çarşı üyesi Cem Yakışkan, daha önce “Van Üşüyor” yardım kampanyasını başlattıklarını hatırlatarak, “Beşiktaş-Galatasaray maçında güneş pankartımızı açtık, 65. dakikada hepimiz soyunduk. İnsanlara şunu söyledik, 'biz yardımları kendi ellerimizle götürüceğiz ve mağdur insanlarımıza dağıtmaya çalışacağız.' Ama bunu da fazla gözönünde yapmak istemedik” dedi.

Yardımların yerine ulaştığını düşündüklerini belirten Yakışkan, “Yapılan 'cepten değil, candan' bir yardım. İnsanlar giydiklerini, aynı sofrada paylaştıkları gıdaları getirdiler. İbrahim Toraman önderliğindeki tüm futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Onlar da maddi yardım yaptı, Türk Kızılayı Beşiktaş Şubesiyle beraber Mevlana evlerinden temin ettiler. Yardım etmeye çalıştık ve ettiğimizi sanıyorum.” diye konuştu. Yakışkan, bölgedeki insanların kendilerine yaklaşımlarının çok güzel olduğunu anlatarak, yardımlar için destek veren Beşiktaş camiasına teşekkür etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...