Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin telefonda görüşecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Suriye'de rejimin garantörleri Rusya ve İran'ın rejimin saldırganlığını durdurması gerekiyor" açıklamasını yaptı. Çavuşoğlu, Erdoğan ve Putin'in telefonda görüşeceğini söyledi.

11.02.2020 - 14:37 | Son Güncelleme : 11.02.2020 - 16:08

Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin telefonda görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rus mevkidaşı Vladimir Putin'le telefon görüşmesi yapacağını duyurdu.

Rusya haber ajansı TASS, Erdoğan - Putin görüşmesinin bugün gerçekleşeceğini aktardı. 

Mevlüt Çavuşoğlu, "Rejimin garantörleri Rusya ve İran'ın rejimin saldırganlığını durdurması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları; 

Sayın Cumhurbaşkanımız ile Putin telefonda görüşecekler. Dolayısıyla bu görüşmelerle bir netice almak istiyoruz. Ama şundan da herkes emin olsun, dün yine beş şehidimiz var ve bunun da hesabını soracağız.

Kim olursa olsun askerlerimizi hedef alan kim olursa olsun, gereğini yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bunun altında kesinlikle kalmayız. Önemli olan İdlib'de bu saldırıların durması, ateşkesin kalıcı bir şekilde tesis edilmesi, Suriye'ye siyasi bir çözüm getirilmesi.

Anayasa komisyonu gibi birçok önemli adımları attık ama tüm bunları aşındıran, yok etmeye başlayan bir saldırganlık var. Acımasızca ve hunharca bir saldırganlık var.

İnsanları hastanelerde ve okullarda hunharca yok eden bir saldırıdan bahsediyoruz. Bunun durdurulması için de ne gerekiyorsa yapacağız.

Sayfa Yükleniyor...