Çavuşoğlu: Kara operasyonu dahil her hakkımızı kullanırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak’tan Türkiye’ye tehdit olması durumunda kara operasyonu dahil her hakkın kullanılacağını söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 25.10.2016 - 12:16 | Son Güncelleme : 25.10.2016 - 12:55

Çavuşoğlu: Kara operasyonu dahil her hakkımızı kullanırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Musul operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, 'ye yönelik bir tehdit oluşması durumunda kara operasyonu da dahil tüm hakkın kullanılacağını ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Eğer Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız. Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa, Irak'taki gelişmeler Türkiye'nin güvenliğini, istikrarını tehdit edecek olursa, nasıl Suriye'de DAEŞ'in oluşturduğu tehdit artık bizim sabrımızı taşırdıysa, burada Sincar ve diğer bölgelerde bize yönelik tehdit artarsa kara operasyonu dahil uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı ve gücümüzü kullanarak bize yönelik tehdidi bertaraf ederiz."

"PYD'LİLERİ ORADAN ÇIKARMASINI BİLİRİZ"

PYD'nin Münbiç'ten çıkması gerektiğini bir kez daha vurgulayan Çavuşoğlu, "Münbiç'ten çıkmazlarsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz" şeklinde konuştu.

"BEŞ PARA ETMEZ"

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmasında aranan Adil Öksüz'ün yakalanması için 4 milyon TL para ödülü konulması konusunda ise "Bana göre beş para etmez bir terörist bu kişi. Yani değeri beş para bile etmez ama tabii bu mücadelemizin başarılı bir şekilde hedefine ulaşabilmesi için bu hainleri de neredeyse bulmamız lazım. Elbette yurtdışına kaçıp kaçmadığı da net değil. Böyle bir bilgi de yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...