Caza Ramazan'da da devam

Dünyaca ünlü Müslüman caz sanatçıları Ahmad Jamal, Anouar Brahem, Abdullah Ibrahim, Dhafer Youssef Ramzan'da İstanbul'da.

02.08.2010 - 12:07

Caza Ramazan'da da devam

Hakan Erdoğan Productions’ın Ramazan ayı vesilesiyle bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Ramazanda Caz”, Müslüman caz sanatçılarının en büyüklerini ağırlıyor.

“Ramazanda Caz”; Topkapı Sarayı’nın I. Avlusu’nun büyülü atmosferinde ve İstanbul’un en çok sevilen açıkhava mekanlarından Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde düzenlenecek sekiz konserden oluşuyor. Festival, dünyaca ünlü Müslüman caz sanatçıları Ahmad Jamal, Anouar Brahem, Abdullah Ibrahim ve Dhafer Youssef’i ağırlayacak. Etkinlikte Türkiye’den de sevilen cazcılar İlhan Erşahin ve Aydın Esen sahneye çıkacak. Esen festivalde, Ramazan temalı ‘Aydın Esen Plays for Ramadan’ başlıklı özel programını seslendirecek. İstanbullu cazseverlerin gayet iyi tanıdıkları bu sanatçılar, bu kez geniş katılımlı konserlerle, her kesimden izleyiciye ve belki de geleceğin cazseverlerine seslenecekler.

Festival kapsamında cazın yanı sıra Dede Efendi de yer alıyor. Günümüzün en iyi eski Türk Müziği yorumcularından Münip Utandı’nın Dede Efendi Ensemble ile Arkeoloji Müzesinde vereceği konser, klasik Türk musikisi meraklıları için az bulunur bir fırsat olacak.

Festivalin son konserindeyse Kudsi Erguner ve topluluğu sahneye çıkacak. ‘Islam Blues’ başlıklı bu konser, farklı müzik formları arasında çalışan sanatçıların dünya kültürüne katkılarını ortaya koymayı hedefleyen “Ramazanda Caz”ın son konseri olacak.

2010 Ajansı’nın desteğiyle, ‘Ramazan İstanbul’ etkinlikleri çerçevesinde başlattığımız “Ramazanda Caz” ile Ramazan’ın ve müziğin tadını çıkaralım.

Festivalin her konserinde dileyenler için ücretli catering servisi iftar saatinde başlayacaktır.

“Ramazanda Caz' etkinliğinin biletleri Biletix gişelerinden ve konser öncesi kapıdan temin edilebilir.

“RAMAZANDA CAZ” KONSER PROGRAMI:
14 Ağustos Cumartesi : Anouar Brahem Quartet / Arkeoloji Müzesi
17 Ağustos Salı : Ahmad Jamal Quartet / Topkapı Sarayı
18 Ağustos Çarşamba : Dhafer Youssef Quartet / Arkeoloji Müzesi
20 Ağustos Cuma : Dede Efendi Ensemble – Münip Utandı / Arkeoloji Müzesi
21 Ağustos Cumartesi : İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions / Arkeoloji Müzesi
24 Ağustos Salı: Abdullah Ibrahim Trio / Topkapı Sarayı
26 Ağustos Perşembe: Aydın Esen Group / Arkeoloji Müzesi (Aydın Esen Plays For Ramadan)
31 Ağustos Salı: Kudsi Erguner Ensemble – “Islam Blues” / Topkapı Sarayı

Tüm konserler saat 21:00’de başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...