The Evening Standard’ın “Taklitçilerle dolu bu dünyada, gerçek bir caz şarkıcısı” olarak tanımladığı Carmen Lundy, 24-25 Ocak’ta Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserlerde, blues ve kilise müziği köklerini caz öğeleriyle birleştirecek.

Ünlü sanatçıya konserlerinde; piyanoda Anthony Wonsay, kontrbasta Darryl Hall ve davulda Jamison Ross eşlik edecek. Carmen Lundy ve grubu, ayrıca 26 Ocak 2012, Perşembe günü Akbank Sanat’ta düzenleyecekleri workshop ile deneyimlerini müzikseverlerle paylaşacak.

Günümüzün en yetenekli, saygın ve sofistike caz vokalistlerinden Carmen Lundy, 1978 baharında New York’a taşınarak caz klüplerinde çalışmaya başladı ve sadece Kuzey Amerika’da değil, aynı zamanda Asya, İngiltere ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde de ün saldı. Avustralya, Danimarka, Rusya, Japonya, İsviçre, New York, Washington, D.C., Northern California ve Los Angeles’ta masterclasslar veren Carmen Lundy, 1998 yılındaki başlangıcından bu yana, Washington D.C., The Kennedy Center’daki Betty Carter's Jazz Ahead Programı kapsamında klinikler düzenlemeye devam etmektedir.

Aynı zamanda yetenekli bir tiyatro oyuncusu olan Carmen Lundy, Lawrence Holder’ın "They Were All Gardenias" adlı Broadway oyununda ve Duke Ellington’un "Sophisticated Ladies" adlı Broadway şovunda oynadı.

Otuz yılı aşkın kariyerinde altmışın üzerinde besteye imza atan Carmen Lundy'nin bugüne dek yayınlanan albümleri: Good Morning Kiss, Moment To Moment, Night And Day, Old Devil Moon, Self Portrait, Something To Believe In, This Is Carmen Lundy, Jazz and The New Songbook – Live at The Madrid, Come Home ve Solamente.

Saat: 20.00

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL/ Öğrenci 10 TL

Workshop- Carmen Lundy ve Grubu
Akbank Sanat, 26 Ocak
Saat:14.00