Chivas Regal “Chivas Jazz Knights” serisine, 26 ve 27 Ekim’de cazın efsane ismi Marcus Miller’ı ağırlayacağı iki konserle devam ediyor. Marcus Miller cazseverlerle, Chivas Jazz Knights kapsamında Salon’da buluşacak.

Günümüzün en etkili müzisyenlerinden, efsanevi basçı, yapımcı ve müzisyen Marcus Miller, trompetin benzersiz efsanesi Miles Davis kendisini grubunda çalmaya davet ettiğinde yalnızca yirmi bir yaşındaydı. Daha otuzuna basmadan Davis’in en etkili albümlerinden Tutu’nun yapımcısı olmuş, üstelik albümdeki neredeyse tüm parçaların bestelerine de imzasını atmıştı.

Miles Davis’in 80’ler sonundaki müzikal çizgisine yön veren ve adıyla Güney Afrika’nın en önemli din adamları ve aktivistlerinden Nobel Barış Ödülü sahibi Başpiskopos Desmond Tutu’ya bir saygı duruşu niteliği taşıyan bu albüm, kategorilere sığmayan güçlü sound’uyla bugün caz tarihinin en önemli kayıtları arasında sayılıyor. İstanbul’da verdiği her konserle müzikseverlere müthiş mutluluklar yaşatan Marcus Miller, gözümüzün önünde Miles Davis’in müziğini yeniden keşfe çıkıyor.