CeBIT 2010 'çöpçatanlık' yapacak

Bu yıl kapılarını 11. kez açacak olan CeBIT Eurasia fuarı, nihai tüketicinin ilgisindeki düşüşü yüzünü iş dünyasına dönerek telafi etmeye devam ediyor.

Haberler 14.05.2010 - 16:25

CeBIT 2010 'çöpçatanlık' yapacak

CeBIT Eurasia Bilişim fuarı 6-10 Ekim tarihleri arasında kapılarını 11. kez açacak. Küresel kriz ve fuar alanının yerleşim yerlerine uzaklığı gibi nedenlerle son tüketicinin ilgisini kısmen yitiren fuar, bu yıl da yüzünü iş dünyası ve yatırımcılara dönerek bilişim gündemini belirlemeye çalışacak.

Bu yılki fuarda hayata geçirilecek değişikliklerin başında B2fair matchmaking aktiviteleri geliyor. Hedef bölgelerinde işini büyütmek isteyen katılımcı firmalar, bu aktivitelere katılarak hedefledikleri sektörlerin karar vericileriyle randevulaşıp yüz yüze iş görüşecekler.

'nin bilişim teknolojileri alanında hızla büyüyen önemli pazarlardan biri konumunda olduğunu söyleyen HİFAŞ Uluslararası Fuarcılık AŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel, donanım dünyasındaki yeniliklerin yanı sıra yazılım ve kurumsal çözümlerin sergileneceği, katılımcı firmalara daha fazla iş yapma fırsatı sunan çeşitli projelerle içeriği zenginleştirilmiş bir fuara hazırlığında olduklarını açıkladı.

HİFAŞ Uluslararası Fuarcılık AŞ Fuar Direktörü Murat Özer, geçen yıl Cebit Fuarı'nda geçen toplam iş hacminin 5 milyar avro olarak gerçekleştiğini belirterek, ''Bu yıl bunu, yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyoruz'' dedi.

Geçen yıl 22 ülkeden katılımcının yer aldığı fuarı 79 ülke ve Türkiye'den 146 bin kişinin ziyaret ettiğini söyleyen Özer, ''CeBIT 2009'da toplam iş hacmi 5 milyar avro olarak gerçekleşti. Bu yıl, bunu, yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...