Bodrum'da çöp depolama alanında yangın

Bodrum'da atık çöp depolama alanında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Cehennemin içerisindeyiz" dedi.

NTV Haber - DHA 31.07.2016 - 20:36 | Son Güncelleme : 01.08.2016 - 04:34

Bodrum'da çöp depolama alanında yangın

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki katı atık çöp depolama alanında yangın çıktı. Dün öğle saatlerinde başlayan yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor.

Yangın dün öğle saatlerinde Bodrum-Milas karayolundaki katı atık depolama alanında henüz bilinmeyen bir nedenle başladı. Rüzgarın etkisiyle geniş alana yayılan alevlere Orman İşletme Şefliği’ne ait arazözler ve belediyeye itfaiye eklipleri müdahale ediyor.

Çalışmalara bir yangın söndürme uçağı da destek veriyor. Ekipler alevlerin yan taraftaki ormanlık alan ve çevredeki barakalara sıçramaması için çaba gösteriyor. Dumandan etkilenen bir itfaiye erine ambulansta müdahale edildi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bölgeye gelerek söndürme çalışmalarını izleyip, bilgi aldı.

Bodrum'a yakışmayan görüntüler yaşandığını belirten Başkan Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başka bir alanda yapılmak istenilen katı atık bertaraf tesisinin yapılacağı yere ağaç kesileceği gerekçesi ile itiraz edilip eylem yapıldığını hatırlattı.

"Cehennemin içerisindeyiz" diyen Başkan kocadon şöyle devam etti:

"Tüm ekiplerimiz burada. Herhangi bir olası duruma karşıda sağlık ekipleri de bölgede. Dumandan etkilenen itfaiye görevlileri var. Müdahaleye katılan herkese teşekkür ediyorum." 

Sayfa Yükleniyor...