Çelik: Baykal düelloya çağırıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik NTV’ye verdiği özel röportajda CHP Genel Başkanı Baykal'ın üslubunu düello davetine benzetti.

NTV Haber 19.10.2009 - 16:34

Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında kamera krizi olarak adlandırılan durumla da ilgili yorumlarda bulunan Çelik bu görüşmenin olup olmamasına Başbakan’ın kendisinin karar vereceğini söyledi.

“Siyaset ciddi bir iştir” diyen Çelik Baykal’ın yazdığı altı sayfalık mektubun ise nezaketten yoksun olduğunu belirtti. Çelik, “Baykal bir düello çağrısında bulunuyor. Biz kimseyi düelloya çağırmıyoruz.

Onların yaptıklarına ipe un sermek denir. Recep Tayyip Erdoğan Başbakan sıfatı ile bir mektup yazmıştır. Yapılan bu tavır Sayın Baykal’a yakışmaz” dedi.

Kendilerinin muhalefet ile görüşmek için peşlerinde koştuğunu vurgulayan Çelik normalde bunu muhalefetin yapması gerektiğini açıkladı.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün daha önce birçok kez Başbakan ile görüşme talep ettiğini, son olarak görüşülmesinin bu sürecin sonunda olduğunu anlatan Çelik, “Ne CHP ne de MHP böyle bir istekte bulunmadı. Biz onlarla görüşmek istedik” dedi.

Deniz Baykal’ın zaten her şeyi yazdığı mektup ve grup konuşmasında söylediğini de ifade eden Çelik, “Muhalefet diyalog içinde olmalı. Çekincelerini söylemeli. Böyle biz sizinle aynı fikirdeyiz diyerek her şeye itiraz eden bir tavır olmamalı” diyerek ana muhalefetin açık kapı bırakmadığına işaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...