Çelik: Bu silahları kimden alıyorlar?

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, IŞİD’in kullandığı silahlara dikkat çekerek, "Kırıp döken terör örgütleri bu büyük silahları, uçaksavarları, tankları kimden alıyor? Allah aşkına kim veriyorsa kessin onları, bu ateş biter" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.10.2014 - 13:59

Çelik: Bu silahları kimden alıyorlar?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, partisinin Şanlıurfa il teşkilatınca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

’nin ayrım yapmadan herkese kapılarını açtığını dile getiren Çelik, “150-200 kişiyi alamayan sözüm ona çağdaş ülkelere karşı insanlık namına 1,5 milyonun üzerindeki kardeşimizi topraklarımıza, sıcak şemsiyemizin altına aldık. Böyle güçlü bir devletimiz var, biz böyle bir medeniyetin mensuplarıyız” dedi.

Bakan Çelik, "Çok garip bir şey var. Kırıp döken terör örgütleri bu büyük silahları, uçaksavarları, tankları kimden alıyor? Allah aşkına kim veriyorsa kessin onları, bu ateş biter” diye konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili de değerlendirmede bulunan Çelik, şöyle konuştu:

"Şimdi diyoruz ki haklar mı? Evet. İmkanlar mı? Evet. Yatırım mı Evet ama silahlara elveda, silahlar toprağa gömülecek, silahtan tetikten eller çekilecek. Bu çerçevede atılması gerek birçok adımı attık, atmaya da devam edeceğiz ama silah kabul edilemez. Yeteri kadar bu bölgede sıkıntılar ve çekilmiş çileler var.

Kendi bünyemizde etle tırnak olmuş, Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla kardeşlerimiz arasında kesinlikle artık silah konuşulmamalı. Aramızda dostluk, barış, sevgi kardeşlik olmalı. Kimin annesinden doğarken ne hakkı varsa onu helal bir şekilde almalı. O hakkını da kullanmalı kardeşlerim."

Sayfa Yükleniyor...