Çelik: Gençliğe Hitabe ayet mi?

"Andımız" ve "Gençliğe Hitabe"nin kaldırılması konusunun tartışılması gerektiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik “Bunlar ayet mi?” diye sordu. Atatürk’ün kanunla korunamayacağını söyleyen Çelik, “Hz. Peygamber’i korumakla ilgili kanun yok” dedi.

02.02.2012 - 17:13

Çelik: Gençliğe Hitabe ayet mi?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Andımız” ve “Gençliğe Hitabe”nin kaldırılacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Bir televizyon programına konuşan AK Parti'li Hüseyin Çelik, kısaca şunları söyledi:

“Kanunla kimseyi kimseye sevdiremezsiniz. Siz eğer Atatürk’ü bir ideolojinin sığ çerçevesi içine hapsederseniz, kimsenin tartışmasına müsaade etmezseniz bu Atatürk’e yapılabilecek en büyük kötülüktür.

Bir insan kendi milli liderini kanunla korur mu? Böyle bir şeye gerek var mı? Siz onu insanların gönlüne yerleştirmediğiniz sürece silah ya da devlet zoruyla kimseyi kimseye kabul ettiremezsiniz.

'Gençliğe Hitabe'nin kaldırılması konusunun tartışılması lazım. Ayet mi bunlar? Türkiye’de yaşayan yabancılar bana mektuplar yazdılar. ‘Biz Türk değiliz. Her sabah çocuklarınızı sıraya geçiriyorsunuz ve onlara and içiriyorsunuz’ dediler. Bu insani mi, doğru mu?

Atatürk’ü bir kenara bırakalım, Hz. Peygamberi ele alalım. Hz. Peygamber'le alakalı bir ton hakaretamiz şey yazılıp çizilmemiş mi bugüne kadar. Hz. Peygamber'i korumakla ilgili herhangi bir şey var mı? Şiddete yönelmediği sürece siz ona saygı duymak zorundasınız. Birisi ‘Atatürk dünyanın en demokrat insanıdır’. Birisi de ‘Atatürk diktatördür’ der.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...