NTV

Çelik: Kılıçdaroğlu siyasetin dışına çıktı

ntv.com.tr

Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, CHP Liderine sözlerine sert yanıt verdi ve Kılıçdaroğlu'nu siyasetin dışına çıkmakla suçladı.

İlişkili Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalara sert yanıt verdi.

CHP Lideri, daha önce başkanlık tartışmalarına yönelik "Geçiş dönemi sert mi olacak, yumuşak mı olacak, kanlı mı olacak, kansız mı olacak" sözleriyle dahi olmuş ve başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere sert eleştirilere hedef olmuştu.

Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında bu eleştirilere "Senin kandan beslendiğin ortada" sözleriyle karşılık vermişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik bu sözlerin siyasetin dışında olduğunu vurgulayarak, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Kılıçdaroğlu bugün harfleri, kelimeleri ve cümleleri bile utandıran bir konuşma yaptı Mecliste. Kılıçdaroğlu'nun siyasi meseleleri ele alışındaki kısırlık ve özellikle Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı dil artık siyasetin dışındadır. Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dil ile artık siyaset dışı disiplinlerin ilgilenmesi lazım. CHP'yi siyaseten yok oluşa sürüklüyor. Bu CHP'nin meselesi bir açıdan. Fakat diğer yandan demokrasiye dair her türlü zemini tahrip eden bir misyonla hareket ediyor. Şimdiye kadar açtığı hiçbir tartışma siyaseti güçlendirmedi. Tam tersine siyasete düşman yaklaşımlar üretti. Bu bakımdan Kılıçdaroğlu'nun dili demokrasi ve siyaset için hendek ve barikat anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu artık siyaset ve demokrasi kavramlarını utandırdığı gibi, Türkçe'yi de utandırıyor. Bu dili kullanarak CHP'yi yok oluşa sürüklemesi CHP'lilerin meseledir. Fakat bu dilin siyaseti tahrip etme misyonu tüm ülke için çevre kirliliği üretmektedir. Karbondioksit pompalayan bir nefret siyaseti yapıyor. Demokrasinin oksijenini kesmeye çalışıyor. Siyaset, demokrasi ve hukuk adına bir tane anlamlı cümlesi olmayan bir siyasetin temsilcisidir. Öyle anılacaktır. Siyasete düşman, demokrasiyi tahrip eden, Türkçe'yi kirleten bir dil bu. Bu dil ile CHP'yi milletten uzaklaştırma konusunda büyük mesafe katetmiştir Kılıçdaroğlu. Bu dil cumhuriyete de, halka da, siyasi parti kavramına da uzaktır. Ana muhalefet kavramını demokrasisiz, halksız ve siyasetsiz bir dile mahkum etmiştir."