Çelik: Saldırıların eş zamanlılığı tesadüfi değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Gazze’ye insani yardım taşıyan gemilerle, İskenderun’daki saldırının eş zamanlı olmasının tesadüfi olmadığını düşündüklerini belirtti.

Anadolu Ajansı 31.05.2010 - 18:47

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Parti Genel Merkezi'nde, gündeme ilişkin açıklamalrda bulundu.

Çelik, “Bir terörist saldırı İskenderun'da geçen gece bir askeri birliğimize yapılmıştır. Deniz İkmal Komutanlığına yapılan bu saldırıyı da nefretle, şiddetle kınıyoruz. Bu iki saldırının eş zamanlı olmasının da tesadüfi olmadığını düşünüyoruz.

Ne zaman Türkiye uluslararası camiada söz sahibi olsa, ne zaman Türkiye adeta başını pistten kaldırıp havalanacak olsa birileri Türkiye'nin başına çorap örmek, Türkiye'nin iç barışını ve huzurunu kaçırmak için devreye giriyor.

Bunlar uluslararası güçler olabilir veya bunların Türkiye'de kullandığı taşeronlar olabilir. Ama özellikle bu iki olayın, özellikle 6 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan bu olayın da Gazze'ye özellikle insani yardım götüren heyete yapılan saldırıyla eş zamanlı olmasını tesadüfi olarak görmüyoruz, tesadüfi olarak değerlendirmiyoruz” dedi.

Bir gazetecibib ''İsrail'deki saldırı ile İskenderun'daki saldırının aynı zamanda olmasını 'tesadüfi olarak görmediğinizi' belirttiniz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıları 'manidar' olarak nitelendirdi. Böyle bir bağlantı olduğunu mu, İsrail'in arkasında mı olduğunu düşünüyorsunuz? 'Taşeron' ifadesi kullandınız bunu açabilir misiniz?'' şeklindeki sorusuna Çelik, şu yanıtı verdi;

''Taşeron kelimesi sorunuzun yeteri kadar açıklamasıdır. Bu sadece buna da mahsus değildir. Türkiye'de tarihi geçmişimize baktığınız zaman iç karışıklık çıkarmak isteyen insanlar zaman zaman bu tür eylemlere başvurmuşlardır. İskenderun tesadüfi bir yer de değildir. Bir liman kenti olması ve bildiğimiz terörist saldırılardan çok daha farklı bir roket saldırısı olması, sınırdan bir hayli içerde olması bunun çok ustaca tezgahlandığını gösteriyor. Araştırmalar olayın bütün detayını ortaya koyacaktır. Sizin de bizim de bütün merakımızı giderecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...