Çelik’ten Baykal’a: Hem kel hem fodul olma

CHP’nin eski lideri Deniz Baykal’ın, Başbakan Erdoğan’a söylediği sözlere tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik “Baykal, hem kel hem de fodul tavrı içerisinde olmamalı” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.05.2010 - 15:19

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK PArti Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Deniz Baykal'ın, istifasına neden olan görüntülerle ilgili düzenlediği basın oplantısında ''kendisine komplo kurulduğunu'' söylediğini ve ''Hükümet ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı suçladığını'' anımsattı.

Hüseyin Çelik, özetle şunları söyledi:

“Sayın Baykal kendisi ile ilgili olarak ortaya sürülen görüntülere konu olan olayı yalanlamamış, bunun yerine kendisine komplo kurulduğu ve bunun arkasında iktidarın olduğu iftirasına sığınmıştır.

Kendi üzerine yapışan veya yapıştırılan pisliği iktidara da bulaştırma çabası, musibet anında ortak arama zavallılığından başka bir şey değildir.

Sayın Başbakan oldum olası aile mahremiyetine, insanların kutsallarına, kişilerin iffet ve şerefine saygı duşmuş, kendisine yapılmasını istemediğini şeylerin, siyasi rakiplerine de olsa başka insanlara da yapılmasını istememiş, bilgisi, iradesi ve gücü dahilinde ise bunlara hep mani olmuştur.

Sayın Baykal, bu haliyle bugüne kadar olan siyasetinde olduğu gibi, düşman üreterek, düşman icat ederek varlığını sürdürmeye çalışan, hedef gösterdiği düşmanının büyüklüğünden kendisine pay çıkarmaya çalışan zavallıların durumuna düşmüştür.

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere ''AK siyasetin mensuplarının'' fitneye, fesada, dedikoduya ve komploya iltifat ve itibar etmeyeceğini ifade eden Çelik, belden aşağı vurarak siyaset yapma, kirli zeminlerden ve kirli ilişkilerden medet ummanın tarzları ve tavırları olmadığını söyledi.

Esasen Sayın Baykal, bu pişkin tavrıyla toplumumuzun hassasiyetlerini, ailenin kutsallığını ve Türk toplumunun değer yargılarını hiçe sayan bir aymazlık içindedir. Şayet kendisine izafe edilenler doğruysa, bunun utanç ve mahcubiyetiyle hem kel hem de fodul tavrı içerisinde olmamalı ve bir kahraman edasıyla ortalıkta dolaşmamalıdır.

Sayın Baykal, bilmelidir ki kem söz sahibine aittir.”

Sayfa Yükleniyor...