Cem Adrian'dan bir veda öpücüğü

Cem Adrian, Eylül ayında çıkan son albümü 'Siyah Bir Veda Öpücüğü' ile Prova Halleri'ne konuk oldu.

Haberler 14.11.2012 - 15:29

Cem Adrian'dan bir veda öpücüğü

'Siyah Bir Veda Öpücüğü', 'Emir' ve 'Kayıp Çocuk Masalları'ndan sonra üçlemenin sonuncusu. Albümdeki 12 şarkının tamamının söz ve müziği Cem Adrian’a ait. Etkileyici sözleri ile dikkat çeken albümün ilk klibi dört farklı insanın hayatını gösteren 'Yalnızlık' isimli şarkıya çekildi.

Prova halleri ekibi olarak konser programı oldukça yoğun olan Cem Adrian ile Jolly Joker İstanbul’daki konserinden hemen önce buluştuk, soundcheck ve konserini izleyip, görüntüledik ve röportaj yaptık.

Röportajımız, Cem Adrian’ın bize ses oktavının genişliğinden ziyade nasıl kullanıldığı ve insanlara neler hissettirdiğinin önemini anlatması ile başladı, albüm kapağının sıradışılığı, Nisan ayında hayatını kaybeden Ayten Alpman’ın onun için önemi ve “Hani Bazen” isimli şarkıda beraber yaptıkları düetten bahsederek devam etti.

Cem Adrian’ın menejeri Volkan Bozacı ve grup üyeleri ile tek tek sohbet edip, tarzı ile her daim farklılığı yakalabilen Cem Adrian’a hem bunun sırrını hem de yurtdışı ve yurtiçi konserlerini sorduk. Her zamanki gibi satın aldığımız cd’yi bizim için imzalamasını rica ettik ve konseri izledik.

Hayranlarının bütün şarkılarını kelimesi kelimesine ezbere söylediği konseri kaçıranların fazla üzülmesine gerek yok çünkü kendisinin de bahsettiği gibi çok sık konser veren Cem Adrian’ı sevenleri, 7 Aralık Cuma akşamı yine Jolly Joker İstanbul’da dinleme imkanı bulabilecek.

Sayfa Yükleniyor...