Cem Garipoğlu Çocuk Şubesi'nde

İstanbul'da polise teslim edilen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, sağlık kontrolünün ardından yeniden Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Garipoğlu'nun sonraki adresi Çocuk Şubesi oldu.

17.09.2009 - 04:04

Cem Garipoğlu Çocuk Şubesi'nde

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun sağlık kontrolü Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirildi ve Garipoğlu tekrar Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.


Görevli polisler eşliğinde hastanenin Acil Servisi'ne götürülen zanlının muayenesi yaklaşık 20 dakika sürdü.

Muayenenin ardından tekrar Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Garipoğlu, sabah 07.30 civarında Üsküdar Bağlarbaşı'ndaki Çocuk Şubesi'ne götürüldü.

Bu sırada çok sayıda basın mensubu da Çocuk Şube Müdürlüğü'ne geldi. Cem Garipoğlu'nu Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getiren konvoyun arkasındaki bir aracın çarptığı Anadolu Ajansı kameramanı Kenan Yeşilyurt ayağından yaralandı. Yeşilyurt, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İFADE VERMEYEBİLİR
Garipoğlu'nun, Çocuk Şubesi'nde uzmanlar ve avukatlar eşliğinde ifade vermesi bekleniyor. Ancak Garipoğlu'nun Çocuk Şube'de ifade vermeme hakkı da bulunuyor.

Bu durumda Garipoğlu oradan, olaya el koyan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilecek ve ifadesini soruşturmayı yürüten savcıya verecek.

AVUKATI İLE YARIM SAAT GÖRÜŞTÜ
Gayrettepe'deki Asayiş Şube'de zanlı ile görüşen avukat Aytekin Kaya, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:

Kendisiyle yarım saaat görüştüm. Yorgun ve tedirgindi. Psikolojisinin çok normal olduğunu söyleyemem. Buradan Çocuk Şube'ye gidecek ve oradan da İstanbul Adliyesi'ne sevk edilecek.

Ek gözaltı süresi yok ve burada (Asayiş Şubesi'nde) ifade vermesi söz konusu değil. Savcı kendisini istemiş, ancak saat kaçta gideceğini bilmiyoruz.

Ben Cem'e soru sormadım ve daha çok süreci anlattım. Emniyet'te sürecin başlayacağını, Adliye'ye gideceğini, cezaevine konulacağını, iddiname düzenleneceğini, mahkeme tarafından kabülünden sonra aleni yargılamanın başlayacağını ve hakkındaki hükmün verileceğini söyledim.

Ne kadar hapis yatacağına dair bir soru sormadı. Önce savcıya gidecek ve durum onun tutumuna bağlı. Soruşturmayı, İstanbul Adliyesi'ndeki İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı yürütüyor ve savcı ne diyor ona bakacağız. Eğer tutuklanma talebinde bulunursa mahkemeye sevk edilecektir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...