Cem Uzan Paris’te sabah koşusunda

Türkiye'den kaçarak Fransa'ya sığınma talebinde bulunan Cem Uzan, Paris'in merkezinde seçkin bir semtte kalıyor ve her sabah tek başına koşu yapıyor.

19.10.2009 - 09:59

Cem Uzan Paris’te sabah koşusunda

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Türk Emniyeti'nin başvurusu ile Interpol tarafından kırmızı bültenle aranmaya başlanan firari işadamı Cem Uzan, Paris'in en seçkin semtlerinden birinde ultra lüks bir rezidansta kalıyor.

Bir yandan Fransız makamlarının hakkında vereceği kararı bekleyen Uzan, her sabah korumaları olmadan tek başına koşu yapıyor.

Uzan'ın kaldığı La Reserve Paris adlı rezidansın günlük fiyatı 4 bin Euro.

Eyfel Kulesi manzaralı rezidansın en güzel dairelerinden birinde kalan Cem Uzan'ı normal zamanlarda yakın koruması Gökhan Akboru'nun yönetiminde çoğunluğu Fransız, 10 kişilik bir ekip koruyor.

Firari işadamının kaldığı rezidans, Paris'in en seçkin bölgelerinden biri olan 16. bölgede, meşhur Eyfel Kulesi'nin arkasındaki caddelerden birinde yer alıyor.

Diğer bütün zamanlarda korumalarıyla gezen Uzan, bir tek sabahları yaptığı uzun koşuda tek başına.

Uzan sabah korumalarından sokağın temiz olduğunu öğrendikten sonra koşuya çıkıyor.

Tanınmamak için şapka da takan Uzan Eyfel'den Paris'in en eski semti olarak bilinen "Île de la Cité"deki Notre Dame Katedrali'ne kadar her sabah koşuyor.

Fransa’da geçici oturma belgesine sahip olan Uzan’ın, bu belge için şahsi olarak başvuru yaptığı öğrenildi.

Uzan bu belgeyi alabilmek için Yabancılar Bürosu'nca sorgulandı. Uzan'a verilen geçici oturum belgesi 5 Ekim 2009-4 Ocak 2010 tarihlerini kapsıyor.

Belgede Cem Uzan'ın Fransa'da bir işte çalışamayacağı da belirtilmiş.

Fransız yetkililer, Uzan'ın siyasi sığınma talebinin 6 aydan önce sonuçlanmayacağını, karar aşamasına gelene kadar bu iznin uzatılabileceğini belirtiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...