Cem Yılmaz şef ise orkestra...

Şef Cem Yılmaz esprileriyle kahkahalara boğuyor orkestrası çalamaz oluyor. Yılmaz NTV'ye prova arasında bu ilk deneyimini anlattı.

10.02.2010 - 12:21

'Gece Gündüz' Şef Cem Yılmaz'ın provalarına katıldı. Yekta Kopan'ın sorularını yanıtlayan Yılmaz, ilk orkestra deneyimini anlattı:

''Yaklaşık 1 haftadır buna çalışıyorum. (Gülüyor) Yorgunum tabii ama yorgunluğun nedeni heyecanla alakalı olabilir. Daha güvenle orada olmak başka birşey olabilir.

Sürpriz olacak mı? Benim burada olmam büyük bir sürpriz değil mi zaten. Heyecan verici bir aktivite. Hem klasik müzik dinleyicisine hitap ediyoruz hem de benim kendi seyircim var. İkisinin harmanlandığı bir kitle olacak.

BEN BİLE KEYİF ALIYORSAM
İçinde bir şaka barındırsa da çok önemli bir hadise. Ama sonuçta benim gibi biri bile keyif alabiliyorsa herkes alabilir.

Mozart'ın 25'i özellikle istedim çünkü benim popüler olan eserlere aşinalığım var. Televizyonda devamlı duyduğumuz melodilere aşinalığım var. O yüzden özellikle istedim. Beethoven'ın 5. senfonisinin girişinde ise zorlandık. Hatta 'Beethoven 5 kondüktör 0' diye esprisi bile var.

Bir hata olursa bu çok olağan. Mükemmel çaldığımda çok etkileneceklerini sanmıyorum zaten.

MÜZİK NEREYE GİDİYOR?
Klasik müzikle beni bağdaştırmayan bazı arkadaşlar 'müzik nereye gidiyor?' diyebilirler ama endişelenmesinler, müzik bir yere gitmiyor. Ben böyle bir fırsat verildiği için mutluyum. Bir daha böyle bir fırsat doğarsa yine yer almak isterim.''

VURUŞLARI HARİKA
Şef Güler Aykal ise şunları söyledi: ''Cem Yılmaz olmak kolay birşey değil. Bunu burada gösterdi. Son derece yetenekli bir insan. Çok çabuk öğreniyor. Öğrendiğine de katıyor. Kattığıyla bizi kahkahalara boğuyor orkestra da çalamaz oluyor. Yoksa vuruşları harika...''

Maestro Cem Yılmaz provalarda

Video: Provalardaki zorluklar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...