Cemevine Türk bayrağı saldırısı

İstanbul Başakşehir'de yüzleri maskeli bir grup, civardaki ev ve araçlarla birlikte, asılı olan Türk bayrağını gerekçe göstererek cemevine saldırdı.

Anadolu Ajansı 26.12.2010 - 23:29

Cemevine Türk bayrağı saldırısı

Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde toplanan yaklaşık yüz kişilik grup, yasadışı örgüt lehine slogan atarak 2 araca molotofkokteyli attı.


Sokaktaki çöp konteynerlerini de devirerek polis ekiplerine karşı barikat kuran grup, daha sonra yollarına devam ederek Kılıç Sokak üzerinde bulunan Karacaören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Velibaba Cemevi önüne geldi.

Grup, cemevinin dış kısmında Türk bayrağı asılı olduğu gerekçesiyle, cemevine taş ve sopalarla saldırarak, içeride bulunan vatandaşlardan bayrağın indirilmesi talebinde bulundu.

Cemevindeki vatandaşların bu talebi reddederek, gruba attıkları taşları dışarı fırlatarak karşılık vermesi üzerine grup saldırılarına devam etti.

Cemevindeki vatandaşların telefonla polis ekiplerinden ve yakınlarından yardım istediklerini görünce ara sokaklara kaçan grup üyeleri, bu sırada da çevredeki araba ve evlere saldırdı.

Cemevine saldırı olayını duyan mahalleli ve içerideki vatandaşların yakınları cemevi önünde toplanırken; olay yerine gelen çevik kuvvete bağlı ekiplere de geç kaldıkları gerekçesiyle tepki gösterdiler.

Olayda ölü ya da yaralı olmadığı, bazı evlerde ve araçlarda maddi hasar oluştuğu öğrenildi.

Yaşanan olayların ardından bölgeye gelen Çevik Kuvvet ekibine ait panzerler ve araçlarla çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...