Cemil Çiçek 4+4+4 raporunu bekliyor

Kavgalı toplantıda kabul edilen düzenlemeyle ilgili uzlaşma arayışlarının merkezindeki isim olan Meclis Başkanı Çiçek, ilk kez konuştu.

15.03.2012 - 10:32

Cemil Çiçek 4+4+4 raporunu bekliyor

Milli Eğitim Komisyonu’nun kavgalı toplantısında kabul edilen eğitime 4+4+4 sistemi getiren düzenlemeyle ilgili belirsizlik devam ediyor.

Muhalefet, görüşmelerin yeniden yapılmasını isterken, iktidar düzenlemenin Genel Kurul’da aynen kabul edilmesini savunuyor.

Bu noktada gözlerin çevrildiği ve düzenlemeyi komisyona geri gönderme yetkisinin olup olmadığı tartışmalarının da yapıldığı Meclis Başkanı Cemil Çiçek ilk kez konuştu.

Ankara’da düzenlenen alışveriş festivalinin tanıtım toplantısına katılımında konuşan Çiçek, basında bir sürü şey yazılıp çizildiğini ancak kendisini ağzından bir şey çıkmadığını belirterek, "Ben şu an tutanakları bizzati kendim okuyorum. Hepsini getirttirdim. Aşağı yukarı bin sayfaya yakın bir tutanak teker teker okuyorum. Ayrıca arkadaşlarımız da çalışmaları yapıyor. Kaldı ki komisyon raporu da bana gelmedi. Ondan sonra bunların hepsini değerlendireceğim ve bir karar vereceğim''dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...