Cemil Çiçek'ten Meclis TV açıklaması

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken Meclis TV'nin yanını kesmesiyle ilgili olarak "Yayını kesilen konu yasadışı bir husustu" dedi.

NTV Haber 26.02.2014 - 16:27

Cemil Çiçek'ten Meclis TV açıklaması

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup topalntısında konuşurken Meclis TV yayınının kesilmesini değerlendirdi. Çiçek, "Yayını kesilen konu yasadışı bir husustu" dedi.

Çiçek, "Dün TBMM'de olan olay ilk defa oluyor. Bizim Meclis TV o saatlerde dışarıya yayın yapmıyor. Evvela bu bilinmeli. Sanki tüm Türkiye'ye yayın yapıyor da o saatte yayaın kesiliyor gibi bir algı olabilir. Kesilme konusu olan husus yasadışı bir husus. Yasadışı olan bu konularda da RTÜK'ün yayın ilkelerinin 8. maddesine bakmak lazım.

İkincisi ceza kanununun ilgili maddesi var. Haberleşmenin gizliliği dolayısıyla ceza hukuku bakımından da suç olacağı için de bu çerçevede konunun değerlendirilemsi gerekiyor. Yoksa bir siyasi parti genel başkanının sözünü kesmek bizim yapacağımız iş değil" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...