'Cem'in gözlerinin içine bakmak istiyorum'

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak. İlk duruşma öncesi NTV'ye konuk olan anne ve baba Karabulut, hislerini ve beklentilerini anlattılar.

10.02.2010 - 19:55

'Cem'in gözlerinin içine bakmak istiyorum'

"Onun gözünün önünde bulunmak ve gözlerinin içine bakmak istiyorum. Ama bir şeyi de biliyorum ki, ne olursa olsun idam edilse bile hiçbir şey kızımı geri getirmeyecek. Bizim için en acı tarafı da bu."


Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Münevver'in başını keserek öldürdüğü iddia edilen ve olaydan 197 gün sonra yakalanan Garipoğlu'nun yargılanması öncesi, acılı Karabulut ailesi NTV'ye konuştu.

Muhabir Özgür Yılmaz'ı konuk eden Karabulut ailesi, mahkeme sürecinden beklentilerini ve hislerini anlattı. Özgür Yılmaz sordu aile şunları söyledi:

MAHKEMEYE GİDECEKLER Mİ?
Anne Nagihan Karabulut: "Biz katılmak istiyoruz ama avukatımız tersini düşünüyor. Yarın (bugün) belli olacak.

Katılmak isteyişimizin nedeni 'Münevver sahipsiz bir çocuk değil' demek. Arkasında kimsesi yok diye başına neler geldi. Ama annesi, sevenleri, dostları var. Davanın sonuna kadar bu işin arkasında olacağımızı belirtmek için katılmak istiyoruz.

Gidersek o salonda ne olacağını bilmiyorum. Bizim söz söyleme hakkımız yok tabi ki sadece dinleyeceğiz. Zanlı ve zanlıların ceza alacaklarına inanıyorum. En ağır ceza verileceğine ve caydırıcı olacağına inanıyorum.

Zanlının, Münevver'in ailesinin orada olduğunu görmesini istiyorum. Kızım kötü bir şekilde gitti ama sonuna kadar davanın arkasında ve kızımızın yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz."

"BİZİ GÖRÜRLERSE EZBERLERİ BOZULABİLİR ÜMİDİ"
Baba Süreyya Karabulut: "Şahsım adına yaradana sığındım. Hukuki süreçle ilgili konuşamam ama inanıyorum ki adalet tecelli edecek ve en ağır ceza verilecek. Ben rahatım. Zanlılar yakalandı ve çoğu da cezaevinde.

Yarın (bugün) ilk mahkeme var ve süreç hakkında bir bilgim yok. Aile dostu da olan avukatlarımız davaya katılamamamız tavsiyesinde bulunuyorlar ama...

Zanlıların ifadelerinde hep ezber var. Anne, baba, Cem, amca hepsi... Bu ezber belki insanık adına, bizi gördükleri zaman bozulabilir ümide de taşıyorum. Orada sadece ailesini değil Münevver'i sevenleri de görecekler. Adliyenin önünde bir sürü insan olacak. Beninm evladım gitti...

CEVAP ARADIKLARI SORULAR
Avukatlarımız aracılığıyla bazı sorulara cevap arayacağız. 197 gün kimler saklandı, nerede yaşadı, kimler yataklık ve yandaşlık yaptı... Bunları merak ediyor, görmek istiyorum. Avukatlarımız bu soruları soracak ve yanıt bekleyecek."

"GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMAK İSTİYORUM"
Nagihan Karabulut: "Zanlıya soru soramam ama orada olmak ve onun gözünün önünde bulunmak, gözlerinin içine bakmak istiyorum. Olayın nasıl ve ne şekilde yapıldığını bilmek hakkım ve mahkeme sürecinde bunun ortaya çıkmasını istiyorum."

Süreyya Karabulut: "Cinayetin nedenini ve niçinini merak ediyoruz. Bu aile evladımızı neden katletti bilmek istiyoruz. Şu ana kadar bu cevabı alamadık ve inşallah adliye koridorlarında bunu başaracağız. Bu şekilde de rahatlarız..."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...