Cenazede kendini yakmaya çalıştı

Kırıkkale’de işten çıkarıldığını ve ücretini alamadığını belirten bir kişi, eski belediye başkanının eşinin cenaze töreninde üzerine benzin dökerek kendini yakmaya çalıştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.06.2009 - 16:01

Alınan bilgiye göre, dün Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren eski Kırıkkale Belediye Başkanı Hayati Karayol'un eşi Türkan Karayol için Çarşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazı kılındığı sırada törenin yapıldığı yere gelen Kırıkkale belediyesinin temizlik işlerini yürüten özel bir firmada çalışan temizlik işçisi Numan Pekcan, işten çıkarıldığı ve alacaklarının ödenmediği iddiasıyla üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi.

Pekcan, MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş ve belediye başkan yardımcılarının da katıldığı törende, yetkililerden yardım isteyerek, ''İşten çıkarıldım. Uzun zaman maaşım ödenmedi. Açım, belediye yönetimi bu durumu görsün'' diye bağırdı.

Cenazede görevli polisler, çakmakla üzerindeki benzini tutuşturmak isteyen 1 çocuk babası Pekcan'ı etkisiz hale getirerek, gözaltına aldı.

Bu arada, 1989-1994 yıllarında Kırıkkale Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hayati Karayol'un eşi Türkan Karayol'un cenazesi törenin ardından Kırıkkale Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...