Özgecan'ın katilinin cenazesi ortada kaldı

Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesinin defnedilmesine Tarsuslular izin vermedi. Bunun üzerine cenaze tekrar Adana'ya gönderildi.

Haberler - ntv.com.tr 12.04.2016 - 16:12 | Son Güncelleme : 12.04.2016 - 16:18

Özgecan'ın katilinin cenazesi ortada kaldı

Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve dün cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi ortada kaldı.

Olaydan sonra Adana Adli Tıp Kurumu'na götürülen cenazeyi ne yakınları ne de görevliler teslim almak istedi.

Bir süre cenaze aracında bekleyen tabut, daha sonra özel güvenlik görevlisi, cenaze aracı sürücüsü ve infaz koruma memurları tarafından araçtan indirildi.

Gece Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Kocaköy mahallesine görütülen cenazenin defnedilmesine izin verilmedi.

Mezarlığın kapısını kilitleyen Kocaköylüler, cenazeyi istemediklerini söyledi.

"GÖMECEK YER BULAMAZLARSA KADAVRA YAPSINLAR"

Mahalle Muhtarı Rifat Öcalan, yaptığı açıklamada, cenazenin mahallelerinde defnedilmesini kabul etmeyeceklerini ifade etti. "Onu buraya zorla gömerlerse kepçeyle çıkarırım" diyen Öcalan, şöyle konuştu:

"İstemiyoruz. Onların burayla hiç bağlantısı yok. Dedeleri bile burada bir gün ikamet etmedi. Yakından uzaktan onların köyümüzle bağlantısı yok. 'Getireceğiz' dediler, 'Hayır' dedik. Beni aradılar, köylüm de ben de kabul etmiyoruz. Gömecek yer bulamazlarsa kadavra yapsınlar."

"NE YAPAYIM, SOKAĞA MI ATAYIM?"

Cenazenin defnine izin verilmemesi üzerine, aile cenazeyi tekrar Adana’ya götürdü.

Oğlu Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesinin bulunduğu Adana Devlet Hastanesi morgu önüne gelen anne Naciye Tan, sinir krizi geçirdi.

Cenazenin defnedilememesine ağlayarak tepki gösteren anne Tan, "Cenazeyi kimse kabul etmiyor. Sokağa mı atayım? Ben anneyim. Bir araba verin, götüreyim"dedi.

Tan'ı, kadın polis memuru sakinleştirmeye çalıştı. Altındöken'in cenazesinin Mersin'in Tarsus ilçesi Kocaköy Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verileceği öğrenildi. 

7 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan cezaevindeki silahlı saldırıya ilişkin, başlatılan soruşturmayı yürütmesi için 7 cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Cezaevi içindeki güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiği, ziyaretçi kayıtlarının da araştırıldığı öğrenildi.

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken, dün Adana'da Kürkçüler Cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmüş, babası Necmettin Altındöken ise yaralanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...