Cep hırsızlarına karşı yazılım

Akıllı cep telefonunuzun çalınması durumunda içindeki kişisel bilgileri koruyan yazılım yapıldı.

Haberler 27.12.2010 - 16:28

Cep hırsızlarına karşı yazılım

Kaspersky Labs antivirüs yazılım firması, akıllı cep telefonları için veri koruma yazılımı üretti. Anti-hırsız özellikli Kaspersky Mobile Security 9, telefon çalındığında veya kaybolduğunda cihazı kilitleyebiliyor ve hafızasını silebiliyor.

Firmanın verdiği bilgiye göre GPS yoluyla telefonun yerini tespit edebilen ve SIM kart değiştirildiğinde yeni numara hakkında bilgi verebilen KMS9, bu sayede telefonunuzun bulunması için adli makamlara en kısa zamanda başvurma imkanı sağlıyor. Mobil güvenlik paketi ile aynı zamanda telefonda bulunan iş ve özel hayatla ilgili bilgi ve fotoğraflara hırsızların ulaşması da kolaylıkla engellenmiş oluyor.

Mobil cihazları tehditlere karşı koruyan Kaspersky Mobile Security 9'da yer alan Privacy Protection özelliği ise kullanıcılara gizli bir kontak listesi oluşturmalarını sağlıyor. Bu sayede ilgili kişilerle gerçekleştirilen görüşme bilgisi gizli tutulabiliyor. Yazılım ayrıca aramasını istemediğiniz kişilerin size ulaşmasının önüne geçerek, onlardan gelen mesajları otomatik olarak siliyor.

Firma açıklamasına göre yazılım, Windows Mobile, Symbian ve BlackBerry işletim sistemli telefonlarla uyumlu. Android uyumluluğu ise gelecek yıl içerisinde sağlanacak.

Sayfa Yükleniyor...