Cep telefonu cebinde patladı

İsviçre’de yaşayan 18 yaşındaki Fanny Schlatter, cebinde alev alan akıllı telefonu yüzünden büyük bir tehlike attı.

11.07.2013 - 14:26

Cep telefonu cebinde patladı

İsviçreli Fanny Schlatter, cebinde patlayan Samsung Galaxy S3 telefonu nedeniyle hastanelik oldu. Bacağında ikinci ve üçüncü derece yanık oluşan Schlatter, şans eseri daha büyük bir yaralanma yaşamadığını belirtti.

Genç kız işyerinde çalışırken pantolununda patlayan telefonu nedeniyle 15 Ağustos’a kadar rapor alırken, sağ kalçasını bir süre hissemediğini, Samsung’a dava açacağını ifade etti.

Fransız Le Matin gazetesine konuşan genç kız, “Çalışırken cebimde bir patlama duydum. Maytap patlıyormuş gibiydi... Daha sonra pantalonumdan garip kimyasal maddelere özgü kokular geldi ve alevler yükseldi” dedi.

Arkadaşlarının üzerini söndürdüğü Schlatter, hemen hastaneye kaldırıldı. Genç kız, “Saçlarımı toplamış olduğum için şanslıydım. Süveterim de alev alabilirdi” dedi.

Samsung, İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, “Olayın nedenini ortaya çıkarmak için titiz bir soruşturma gerçekleştireceğiz... Müşterilerimizi her zaman ciddi kalite kontrolü gerçekleştirdiğimiz, güvenli ve keyifli bir kullanım sağlamak istediğimiz adına temin ederiz” denildi.

Finlandiya'da bir gencin cebindeki iPhone 4S böyle patlamıştı:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...