HDP mitingindeki patlamayla ilgili Bakan Eker'den açıklama

Tarım Bakanı Mehdi Eker, HDP'nin Diyarbakır'daki mitingi esnasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.06.2015 - 18:13

HDP mitingindeki patlamayla ilgili Bakan Eker'den açıklama

DİYARBAKIR- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, beraberinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Vali Hüseyin Aksoy ile birlikte valilikte düzenlediği basın toplantısında, dünkü patlamalarda hayatını kaybeden Necati Kurul ve Şeyhmus Kaçan'ın toprağa verildiğini söyledi.

Olayda yaralananların hastanelerde tedavisinin devam ettiğini bildiren Eker, "Hastanede tedavi altında an itibarıyla 2'si polis 80 civarında vatandaşımız var. Bunların büyük kısmının durumu ağır değil. 8 kişinin durumu diğerlerine göre daha ağır. Onların tedavisi sürüyor, operasyonları yapıldı. Acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

"FAİLLERİ YAKALAYACAĞIZ" 

Bakan Eker, Emniyet Genel Müdürlüğünden de gelen uzman ekibin katılımıyla yapılan olay yeri incelemelerinin sabaha karşı tamamlandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Oradaki tüm bulgular ve deliler toplandı. Bunlar değerlendiriliyor. Art arda meydana gelen patlamalardan bir tanesi kesin olarak TNT ve bilyeli, cep telefonu düzeneği ikisinde de tespit edildi. Diğerinin de TNT olma ihtimali çok yüksek.

Ama henüz kesinleşmedi. Ayrıntılı şekilde bunlar titizlikle inceleniyor. Kim yaptıysa, failleri mutlak suretle yakalanacak. Bu alçakça, haince, menfur bir saldırıdır. Demokrasiye ve 7 Haziran seçimlerine dönük yapılan bir saldırıdır."

Sayfa Yükleniyor...