Cerrah: M. Karabulut cinayeti çözülmüştür

İstanbul Emniyet Müdürü, "Münevver Karabulut cinayeti çözülmüştür, faili bellidir. Polis zanlıyı yakalacaktır, hiçbir eziklik taşımıyorum" dedi.

18.06.2009 - 17:01

Cerrah: M. Karabulut cinayeti çözülmüştür

Osmaniye'ye vali olarak atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, veda ziyaretlerini sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret eden Cerrah'a gazeteciler Münevver Karabulut cinayetini sordular.

Cerrah, Münevver Karabulut cinayeti hatırlatarak "Ah, keşke bu cinayeti de çözüp gitseydim dediğiniz oluyor mu? Bir eziklik hissediyor musunuz?" yönündeki soruyu şöyle yanıtladı:

"Cinayet çözülmemiş değil. Bir kere bunda yanılıyorsunuz. Cinayetin faili durumunda olan zanlı bellidir ve İstanbul polisi başarılı bir çalışma neticesinde zanlıyı ortaya çıkarmıştır. Zanlının yakalanması gerekir.

İstanbul'da yalnızca tek bu cinayet işlenmemektedir. Bazı günler oluyor ki İstanbul'da 3-5 cinayet birden işleniyor. Ve geçen hafta faili açığa çıkan bir cinayetimiz var. Hepiniz çok fazla üzerinde durmadınız. 6 ay aradan geçmiş ve kişiler, öldürdükleri bu mağduru Sinop'a götürüp orada toprağa gömmüşler. İstanbul polisi bunun faillerini yakaladı. Bunu görmezlikten geldiniz.

Bu fail belli. Türk polisi, İstanbul polisi bunu mutlaka yakalayacaktır, hiç merak etmeyin. Onun için hiçbir ezikliğini de taşımıyorum. Münevver Karabulut'la ilgili İstanbul polisi gerekli çalışmaları yapıyor."

Yakın zamanda Osmaniye'ye gideceğini belirten Cerrah, "Başbakan tebrik etti mi, konuştunuz mu? Aranızda bir mesafe vardı" yönündeki sorulara, "Sayın Başbakan'ımızı havalimanında karşıladım. Aksine hiç de öyle değildi. Bugün yine karşılayacağım. Bakarsanız görürsünüz" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...