Çetenin çiftlik evinde kemikler çıktı

İzmir'de 20 kişinin gözaltına alındığı çete operasyonunda, örgütün kullandığı çiftlik evinin bahçesi kazıldı. Kazılarda iki kişiye ait kemik parçaları bulundu.

07.07.2009 - 15:55

İzmir polisi, 1,5 yıllık teknik takibin ardından bir çeteye düzenlediği operasyonda 20 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda, 4 tabanca, 1 kurusıkı tabanca, Glock marka tabanca, 3 pompalı tüfek, 1 av tüfeği ele geçirildi.

''Sinemacılar cinayeti'' olarak bilinen olayla gündeme gelen Beşok grubunun çökertilmesinin ardından oluşan boşluğu doldurmak amacıyla ortaya çıkan çete üyelerinin, Bornova Altındağ'daki çiftlik evinde arama yapılıyor.

Çamkule mevkiindeki arazide köpekler ve iş makineleriyle sürdürülen aramada iki kişinin iskelet parçalarına ulaşıldı. Çıkarılan kemik parçaları ve eşyaların, yakıldıktan sonra gömüldükleri belirlendi.

Ekipler, çiftlik içerisindeki, üzerine boyayla ''mahkum odası'' yazılı barakadaki incelemelerini yoğunlaştırdı.

Bulunan iskelet parçalarının, 2007 yılından beri kayıp olan Mehmet Özer ve Fevzi Aluç isimli kişilere ait oldukları tahmin ediliyor. Kemik parçaları, DNA testi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olay yerinin yakınındaki ''Şahin Tepesi'' olarak bilinen mevkideki istinat duvarında, boyayla yazılmış ''biz ne abiler gördük, güle güle öl. Cenk, Mustafa, Serhan'' yazısı dikkatleri çekti. Çete tarafından öldürüldükleri ihtimali üzerinde durulanlar arasında Cenk Çelik ve Mustafa Dinç'in de bulunması nedeniyle, bu yazı da polisler tarafından incelemeye alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...