Çetin Doğan taburcu oldu

Balyoz soruşturmasınının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Çetin Doğan tedavi gördüğü GATA'dan taburcu oldu.

Anadolu Ajansı 22.04.2010 - 16:54

'Balyoz Planı' iddiaları soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan emekli Orgeneral Çetin Doğan tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süredir yatarak tedavi gören Emekli Orgeneral Doğan hakkında yakalama emri çıkartılmıştı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen avukat Doğan'ın avukatı İsmail Tepecik, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine nöbetçi savcıyla konuşmak için geldiğini söyledi.

Taburcu olan Doğan'ın sağlık durumunun sorulması üzerine Tepecik, ''İyi değil'' yanıtını verdi.

Tepecik, suçsuz olduğuna inanan müvekkilinin savunmasını yapabilmek için ameliyat olmadığını belirterek, ''Paşam, değişik düşünmüş olsaydı ameliyat olurdu ve bugün de hastanede olurdu'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Sağlık durumunun iyi olmadığını söylediniz. İyi değilken mi taburcu oldu?'' şeklindeki sorusu üzerine de Tepecik, ''Evet, biraz da öyle. Tansiyonu 18-19 sayın paşamın'' diye konuştu.

''Taburcu olmayı kendisi mi istedi?'' sorusuna da Tepecik, şu yanıtı verdi:

''Kendisi istemedi, hastane taburcu etti. Ameliyat olmayınca taburcu oldu. Hastane dışında uygulanması gereken tedavileri var. Çünkü bel fıtığının ameliyat dışında da tedavi imkanları bulunuyor. Ama tabi hakkında yakalama kararı olduğu için bu tedavi imkanlarından mahrum kaldı.''

Avukat Tepecik, bir konunun yanlış anlaşılmasını istemediğini belirterek, ''Savcılık polise yakalama yazısını yazdı. Bunu uygulayacak olan polis, savcı değil. Bu yakalanma uygulanmazsa yarın saat 11.00'e kadar, biz yarın geleceğiz. Tamamen polisin inisiyatifinde'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...