Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün, "Herkes karnından konuşuyor. Soru sormayıp, cevap vermesi gerekiyor" ifadelerine, eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'dan yanıt geldi; Doğan yeni sorular sordu:

İlişkili Haberler


"Ben Ağustos ayında emekli oldum. Emeklilikten sonra siz emir komuta zinciri içerisinde 1. Ordu’nun kozmik odasında arama yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız sonucu ne oldu?

"ÜZECEK BİR ŞEY SÖYLEMEDİM"
Avukatı Celal Ülgen aracılığı ile açıklama yapan ve Özkök'ün açıklamalarına çok üzüldüğünü söyleyen Doğan, "Bu tepkinin, bu alınganlığın nedenini kavrayamıyorum. Hilmi Özkök'e hakaret edecek, incitecek birşey söylemedim" dedi.

2003 yılının Mart ayında yapılan legal planın ardından Özkök'ün kendisini ayrı bir odaya alıp, "Ne oluyor? Bazı emekli generallerle bir ihtilal hazırlığı mı yapılıyor?" diye sordu. Ben de "hayatım boyunca hep legal ve yasal kaldım, böyle kalmaya devam edeceğim dedim" diye konuştu.

Özkök'ün ‘dava açarım’ sözünü de eleştiren çetin doğan, "Herkes dava açmakta özgürdür. Eski komutanıma hakaret etmem mümkün değildir" dedi.