'Çevik' organizasyonun liderleri sırlarını açıklıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, konusunda Türkiye ve bölgedeki en prestijli ve kapsamlı zirve olan, Agile Turkey Summit dünyada ve Türkiye’deki lider Agile uygulayıcılarını IT ve süreç yöneticileri ile bir araya getiriyor.

Haberler 17.09.2014 - 15:27

'Çevik' organizasyonun liderleri sırlarını açıklıyor

Şirketlerin yazılım üretme süreçlerini dönüştürerek, verimliliğin ve performansın artmasını sağlayan Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme yaklaşımının yaygınlaşması amacıyla kurulan Agile Turkey, sektörün önde gelen isimlerini Agile Turkey Summit’te buluşturuyor. İstanbul Dedeman Otel’de 24 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek olan ve bölge ülkelerdeki ilk ve en büyük Agile etkinliğinde, Skype, Vodafone, IBM, Groupon, The Guardian ve Avea gibi şirketlerden konuşmacılar, başarıya ulaştıran Agile dönüşüm süreçlerini ve başarı sırlarını anlatacak.

Geçen yıl 77 şirketten 215 katılımcı ile gerçekleşen ve sponsorları arasında IBM, BKM, ACM, Monitise ve scrum.org’un bulunduğu Agile Turkey Summit’e bu yıl da sadece Türkiye’den değil bölge ülkelerden de katılım olması bekleniyor .

BAŞARI HİKAYELERİ AGILE TURKEY SUMMIT'TE
Türkiye’deki profesyonelleri ‘Agile’ yöntemler hakkında bilgilendirmek ve bölge ülkelerde bir deneyim paylaşım platformu yaratabilmek için düzenlenen etkinliğin keynote konuşmacıları arasında Skype Agile Dönüşüm Lideri Tony Grout ve Liderlik Dönüşümü Danışmanı ve yazar Niels Pflaeging yer alıyor.

Skype’ın sürdürülebilir şirket çevikliğine sahip olması sürecini yürüten Tony Grout, hızla büyüyen 1500 mühendisin çalıştığı bir şirkette zorlu dönüşüm sürecinin nasıl yönetebileceği ile ilgili deneyimlerini paylaşacak.

MARKALAR İÇİN OYUN ZAMANI
BrandNewGame Kurucusu, Oyunlaştırma Gurusu Bart Hufen ise değişim yönetiminde “oyunlaştırma” konseptine odaklanan kitabı “Playing On The Job” da anlattığı metodoloji olan “Game Storm” u dinleyicilerin deneyimlemesini sağlayacak. Groupon Global Mühendislik Bölüm Başkanı Micheal Norton da daha iyi yazılımlar yaratmak için ekiplerin daha iyi nasıl çalışabileceğini anlatacak.

DEĞİŞİMİ BAŞLATMAK GEREK
Dünyaca ünlü isimlerin Agile deneyimlerini, çıkardıkları dersleri ve bu süreçleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için başarı sırlarını paylaşacakları Agile Turkey Summit’te konuşacak diğer bir isim ise Monitise Agile Lideri Andrew Hiles. Son 7 yılda çok disiplinli ekiplerde Agile yaklaşımlarını uygulayan Hiles, başarıya giden yolda yapılması gerekenleri aktaracak.

Etkinlikle iGi Partners Kurucusu ve CEO’su Bernard Marie Chiquet’in yanı sıra birçok büyük ölçekli şirketin değişim sürecinde imzası bulunan Scrum.org Direktörü Gunther Verheyen ve Scrum’ın yaratıcısı Ken Schwaber ve The Guardian Developer Yöneticisi Robert Rees de konuşmacı olacak yer alacak.
TÜRKİYE'DE AGILE UYGULAMALARI
Agile Turkey Summit 2014 zengin içeriği ile dünya çapındaki önemli konuşmacılarının yanı sıra Türkiye’de Agile’ın lider uygulayıcılarını da bilişim sektörü ile bir araya getirecek.

Vodafone Agile Çözümler Kıdemli Yöneticisi Erhan Köseoğlu, Scrum sayesinde Vodafone Türkiye IT Ekibi’nin daha kaliteli ürünleri pazara daha hızlı nasıl sürmeyi başardıklarını ve nasıl etkin bir ekip performansı yakaladıklarını anlatacak.

Avea Agile Studio Yöneticisi Selçuk Alimdar ise Agile dönüşümün IT dışındaki departmanlarda nasıl uygulandığını paylaşacak.

Katılım ve detaylar için: http://www.summit.agileturkey.org/

Sayfa Yükleniyor...