'Ceylan büyük bir övgüyü hak ediyor'

''Çehov duyarlılığı... Sürprizlerle dolu espri anlayışı... Eksiksiz bir sinematografi...'' Nuri Bilge Ceylan'ın Jüri Büyük Ödülü kazandığı 'Bir Zamanlar Anadolu'da yabancı basında övgüyle karşılandı.

Haberler 23.05.2011 - 19:02

'Ceylan büyük bir övgüyü hak ediyor'

Nuri Bilge Ceylan 'Bir Zamanlar Anadolu'da' ile Cannes Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü'nü aldı ve bir kez daha büyük bir başarıya imza atmış oldu. Filme ilgili ilk eleştiriler ise övgü dolu. İşte dünyanın önemli sinema otoritelerinden 'Bir Zamanlar Anadolu'da yorumları:


''Nuri Bilge Ceylan, sürprizlerini Çehov duyarlılığıyla sunuyor.'' (Nick James, BFI)

''Çok iyi işlenmiş bir auteur işi. Nuri Bilge Ceylan’ın seyirci profilini genişletmeyecektir ancak festival izleyicileri Ceylan’ın harika bakışı ve sürprizlerle dolu espri anlayışını takdir edeceklerdir. (Justin Chang, Variety) 

''Ceylan şakacı ve düşünceli. Hem kendisini, hem de izleyicisini zorladığı yeni filmiyle büyük bir övgüyü hakediyor.'' (Dave Calhoun, Time-Out Londra)

''Sadece eksiksiz bir sinematografi değil, Ceylan’ın tüm fotoğraf işlerinde gördüğümüz yaratıcı yeteneği var filmlerinde de. (Dan Fainaru, Screen Daily)

Sayfa Yükleniyor...