Cezaevinde çocuk koğuşunda yangın çıktı

Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çocuk mahkumlar koğuşta yangın çıkardı, dumandan etkilenen 3 çocuk hastaneye kaldırıldı.

DHA 25.03.2017 - 17:43 | Son Güncelleme : 25.03.2017 - 18:25

ambulans.jpg

Adana Merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Kürkçüler Cezaevi Kampüsü'nda bulunan Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. Başka bir koğuşa nakledilen arkadaşlarının geri gönderilmesini isteyen çocukların yatakları ateşe vermesiyle çıkan yangına görevliler müdahale etti.

Dumandan etkilenen 3 çocuk ambulanslarla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını söyledi. 

Demirtaş, şu an için cezaevinde durumun normal olduğunu kaydetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bir grup çocuk mahkumun yatakları yakıp havalandırma bahçesine geçtiklerinin belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, durumun ceza infaz kurumunun kamera sisteminden tespit edilmesi üzerine koğuştaki çocukların tahliye edilerek yangının kısa sürede söndürüldüğü bildirildi.

Yangın çıkan koğuşta herhangi bir yaralanma, yangından ya da dumandan etkilenme söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, yan koğuşta bulunan 3 çocuğun kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiği, durumları normal değerlendirilerek herhangi bir tedavi uygulanmadığı aktarıldı.

Açıklamada, yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çocuk koğuşunda 18 Ocak'ta çıkan yangında, 6 mahkum ile 5 infaz koruma memuru dumandan etkilenmişti. Mahkumlardan 17 yaşındaki M.E. ve F.K. tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirmişti.

Sayfa Yükleniyor...