Evde erkek sesi duydu, cezaevinden firar edip eşini vurdu

Adana'da tutuklu bulunan Musa S., tahliyesine 16 gün kala eşiyle telefonda görüşürken açık kalan telefondan erkek sesi duydu. Bunun üzerine cezaevinden firar eden Musa S., kendisini aldattığını düşündüğü eşini vurup kaçtı.

İHA 01.10.2015 - 14:57

cezaevi-firar.jpg

Cezaevinden firar etti, kendisini aldattığını düşündüğü eşine kurşun yağdırdı.

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde iddiaya göre, Musa S. (38) bir süre önce Ebru S. (35) ile evlendi. Musa S. görev başındaki astsubayı darp etmekten cezaevine girdi.

Musa S., Kozan Cezaevi'ndeki cezasının bitmesine kısa süre kala cezaevinin açık bölümüne geçti. Musa S. cezaevinden çıkmasına 16 gün kala eşi Ebru S.'yi aradı. Musa S.'nin eşi telefonu açık unuttu. Musa S. ise bu sırada telefonu kapatmayıp dinlemeye devam edince erkek sesi duyup eşinin kendisini aldattığını düşündü.

Musa S. bunun üzerine plan yapıp cezasının bitmesine 16 gün kala cezaevinden firar etti. Musa S. bu arada eşini arayıp kendisini aldattığı için ölümle tehdit etti. Bir süre sonra ise Tufanbeyli'ye gelen Musa S. eşini arayıp hata yaptığını ve barışmak istediğini söyleyip buluşma ayarladı. Musa S. eşi buluşma yerine gelince ruhsatsız tabancasıyla Ebru S.'yi bacaklarından vurup kaçtı. Silah seslerini duyup gelen vatandaşların haber vermesi üzerine yaralı kadın ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ebru S. ise ifadesinde, "Ayrılmak istedim, barışma teklifinde bulundu. Kabul etmeyince silaha sarıldı. Tekrar gelip yarım bıraktığı işini tamamlamasından korkuyorum" dediği öğrenildi. Polis ve jandarma Musa S.'yi arıyor.

Sayfa Yükleniyor...