NTV

Cezaevlerinde kalkışma iddiası

NTV Haber

Türkiye

Bir süredir, FETÖ'nün tutuklu üyelerinin cezaevlerinde bir kalkışmada bulunacağı iddiaları gündemde. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün, 21-22 Kasım'da kalkışma olacağı istihbaratı üzerine harekete geçtiği öğrenildi. Türkiye'deki 375 cezaevinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi.

Cezaevlerinde iç ve dış güvenlik önlemleri artırıldı. Jandarma Genel Komutanlığı'ndan takviye kuvvetler istendi. Cezaevi çevrelerinde itfaiye araçları bekletildi.

FETÖ'nün tutuklu üyelerinin 21-22 Kasım'da "kalkışmada bulunacağına " yönelik istihbarat üzerine, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü harekete geçti.

Türkiye genelinde tüm cezaevlerinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. 375 cezaevinde infaz ve koruma memurlarının sayısı artırılarak, gece çalışan personel takviye edildi. Ayrıca, cezaevlerinin dış güvenliğinin artırılması için, Jandarma'dan takviye kuvvetler istendi.

Rehin alma olaylarına karşı da gerekli tedbirlerin alındığı cezaevlerinde, infaz ve koruma memurlarından oluşan acil müdahale ekipleri 24 saat hazır bulunduruldu. Yangın ihtimaline karşı cezaevi çevrelerinde itfaiye araçları bekletildi. Cezaevleri içerisindeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen personel sayısı da artırıldı.

Bu tedbirlerin ardından, ülke genelinde cezaevlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

ETİKETLER