Charlie Sheen Twitter rekoru kırdı. Twitter’a üye olduktan 25 saat 17 dakika sonra 1 milyon takipçiye ulaşarak, en hızlı 1 milyon hayrana ulaşan Twitter abonesi ünvanı aldı. Charlie Sheen’in şu an takipçi sayısı 1,5 milyon kişiye yaklaşmış durumda.

Yeni medya aleminde yaşanan bazı gelişmeler şöyle:

- Endemol ve MLB “Rüya Meslek” isimli yeni –web serisi- yarışmasına 5 bin kişi online olarak başvurdu. Kazanan New York’da bir dairede oturacak ve tüm sezon oyunlarını izleyip blog, vlog ve sosyal medya platformlarında katılım gösterecek.

- NCAA’de Mart çılgınlığı başladı. CBS Sports ve Time Warner 10 Mart itibariyle maçlarını iphone uygulamasından canlı izletecek. Reklam destekli March Madness, NCAA.com, CBSSports.com ve SI.com sitelerinde de olacak.

- NYPost’un haberine göre Facebook’un kurucularından biri 300 milyon dolar değerindeki 10 milyon hissesini ikincil pazarlarda satmaya çalışıyor.

- Facebook’un değeri resmen 65 milyar dolar oldu. CNBC’nin haberine Facebook hisselerinin yüzde 0,1’ini General Atlantic satın aldı.

- Google Chrome OS ’da son düzlüğe girildi. 2 hafta önce Chrome 10’un betasını süren Google, Chrome OS’un da (tahminen) son beta versiyonunu bugün sunuyor.

- Ad.ly kullanıcıların facebook ve twitter hesaplarıyla para kazanmalarını sağlıyor. Portföylerinde 1,000’in üzerinde ünlü, ve 150 reklamveren var.