Chatroulette’e ‘penis’ filtresi

Rastgele görüntülü konuşma platformu Chatroulette'te teşhirci erkeklerin sayısı artınca site yönetimi farklı bir önlem uygulamaya soktu.

Haberler 18.06.2010 - 17:15

Chatroulette’e ‘penis’ filtresi

Son zamanların en tuhaf ve popüler ‘sosyalleşme’ sitesi Chatroulette, özellikle erkek kullanıcıların ‘penis gösterme’ merakı yüzünden filtre uygulamasına gitmek zorunda kaldı.


TechCrunch’ın haberine göre sitenin kurucusu Andrey Ternovskiy, anlık görüntülü ve yazışmalı mesajlaşma hizmeti sunan siteye ‘penis filtresi’ koymayı düşünüyor. Bunun nedeni, bir tuşla rastgele ekrana gelen kullanıcılardan önemli bir kısmının ‘penis gösterme meraklısı teşhirci erkekler’ olması.

Sitenin danışmanı olan, bir zamanların fenomen dosya paylaşım sitesi Napster’ın kurucusu Shawn Fanning ile geliştirilen projeyle, Chatroulette’in motoruna ‘erkek genital bölgelerini tanıyan’ özel bir yazılım eklenecek. Yazılım, açılır açılmaz eğer erkek cinsel organı içeren görüntüleri karartacak ve karartamın kaldırılıp kaldırılmaması tercihin diğer kullanıcıya bırakacak.

Chatroulette’e kamerayla katılan kullanıcılar, ekrandaki tuşa basarak karşılarındaki kişiyi değiştirebiliyor ancak kişi seçme şansı olmuyor. Sistem kişi eşleştirmeyi rastgele yapıyor ve seçilen kişi birden ekranda beliriyor. Dolayısıyla ‘cinsel fantezileri’ teşhirciliği de kapsayan pek çok kullanıcı için ideal bir ‘mecra’ haline geliyor.

Sayfa Yükleniyor...