'CHP 02 ve 03' havuza!

CHP’de artık genel başkan yardımcıları arasındaki ikinci adamlık rekabeti en azından makam aracı açısından yaşanmayacak.

NTV Haber 26.07.2012 - 06:24

'CHP 02 ve 03' havuza!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydan sonra ‘partide artık ikinci adamlık yok’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu yöndeki hamlesi, partinin ikinci ve üçüncü adamına tahsis edilen makam araçlarının kaldırılması talimatı oldu.

Yeni dönemde makam araçları havuza verilecek, yani tüm genel başkan yardımcılarının ortak kullanımı sağlanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Merkez Yönetim Kurulu, cumartesi günü yapılacak parti meclisi'nden sonra açıklanacak.

Toplantı öncesi yanıtı en çok merak edilen soru ise ‘06 CHP 02’ plakalı aracın kime verileceği, yani partinin iki numarasının kim olacağıydı.

Bu tartışmalara, kurultayın hemen ardından yaptığı "Artık partide ikinci adamlık yok" açıklamasıyla nokta koyan Kılıçdaroğlu, eyleme geçerek, partinin iki ve üç numaralı isimlerine verilen ‘06 CHP 02’ ve ‘06 CHP 03’ plakalı araçların havuza iade edilmesi talimatı verdi.

Artık tüm genel başkan yardımcıları ihtiyaç durumunda bu araçları kullanabilecek. Araçların koordinasyonu da yeni dönemde idari ve mali işler koltuğuna oturan genel başkan yardımcısında olacak.

Kılıçdaroğlu’nun bu kararı öncesinde ‘CHP 02’ plakalı aracı Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, ‘CHP 03’ plakalı aracı da İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak kullanıyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...