'CHP çapulcu partisine döner'e yalanlama

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye dönmesi halinde CHP çapulcu partisine döner şeklinde bir açıklaması olmadığını ifade etti. Baykal, "Günü geldiği zaman elbette kendi üslubumla gerekli açıklamayı yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Haberler 24.10.2013 - 11:49

'CHP çapulcu partisine döner'e yalanlama

CHP eski Genel Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal,adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında geçen Mustafa Sarıgül'e yönelik, kendisine atfen basında çıkan haberleri yalanladı.

Baykal, yazılı açıklamasında, görsel ve yazılı basında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday tartışmaları içinde adı geçen bir kişiyle ilgili açıklama yaptığı iddiasının yer aldığını anımsattı.

Bu iddianın doğru olmadığını bildiren Baykal, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığını kaydetti.

Baykal, "Haberin sahibi olan ajansın herhangi bir temsilcisi ile de bir araya gelmedim. Zaten bu haber içinde kullanılmış olan bazı ifadelerin bana ait olamayacağını kamuoyumuzun da takdir edeceğine inanıyorum. O nedenle bu, yakıştırma bir haberdir. Bu konuda henüz bir açıklama yapmamış olmam elbette bu konuda bir düşüncem olmadığı anlamına gelmez. Günü geldiği zaman elbette kendi üslubumla gerekli açıklamayı yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Bugün bazı gazetelerde yer alan haberde; Baykal'ın Sarıgül'ün CHP'ye gelmesi durumunda ''CHP çapulcu partisine döner" dediği iddia edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...