MHP lideri Bahçeli: CHP Genel Başkanı siyaseten iflas etmiştir

Eskişehir'de konuşan MHP lideri Bahçeli, "CHP Genel Başkanı siyaseten iflas etmiştir. HDP ile poz vermekten, Türk düşmanlarıyla kol kola girmekten, Aziz Atatürk'ün kemiklerini sızlatmaktan hiçbir rahatsızlık duymamaktadır" dedi.

ntv.com.tr 10.03.2019 - 14:24 | Son Güncelleme : 10.03.2019 - 17:15

MHP lideri Bahçeli: CHP Genel Başkanı siyaseten iflas etmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir'de düzenlenen Cumhur İttifakı toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Zillet gibi inkarcı değiliz. Çalışmaları yok saymayız. Allah'tan korkar kuldan utanırız. Eskişehir'de kutlu bir değişim vakti gelmiştir. Nöbet sırası Cumhur İttifakı'ndadır. Eskişehir onurludur, HDP ile ittifak yapan CHP'yi affetmeyecektir. PKK'ya el uzatan YPG'ye umut bağlayan FETÖ'cülerle görüşen zillet ittifakını sırtından atacaktır. 

CHP Genel Başkanı, siyaseten iflas etmiştir, HDP ile poz vermekten, Türk düşmanlarıyla kol kola girmekten, Aziz Atatürk'ün kemiklerini sızlatmaktan hiçbir rahatsızlık duymamaktadır. Cumhuriyet'i kuran CHP nerede, bugünkü CHP nerede. CHP işgal edilmiş, yabancı hayranlarının, emperyalist emellerin çekim alanına girmiştir.

"KÜRDİSTAN DİYE BİR YER YOK"

Türkiye'yi yıktırmayız, Türkiye'yi böldürmeyiz. Türk vatanını zalimlere teslim etmeyiz. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yoktur olmayacaktır. Milli mücadeleyi boşuna mı verdik. CHP Genel Başkanı katıldığı bir TV programında onlar bize mi saldıracak diye soruyor. Sonra ben böyle bir şey söylemedim diyor. Kıvırmada üstüne yok. Saptırmada ve inkarda eline su dökecek yok. Yüzü var kızarmıyor, gözü var yaşarmıyor. Kalbi var çarpmıyor. Yalan, ruhlarına işlemiş. Boş konuşuyorlar, yalan konuşuyorlar.

"BELA DEĞİL BEKA PEŞİNDEYİZ"

Utanmadan siyasi ahlakımıza ve milliyetçiliğimize laf ediyorlar. Cumhur İttifakı Türkiye diyor, zillet ittifakı Kürdistan hayali kuruyor. Türkiye'nin beka sorunu olmadığını söyleyenler belanın ta kendileridir. Biz belanın değil bekanın yaşatılmasını hedefliyoruz. Türkiye çok ciddi bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Vatanımızı içine alan husumet giderek daralmaktadır. Risk ve tehditleri ortadan kaldırmak hepimizin temel önceliğidir. Türkiye hepimizin ortak vatanıdır. Şunu bilmek lazımdır ki; dünyanın gözü üzerimizdedir."

Siyasi kaygı taşımıyoruz. Aziz milletimize güveniyoruz. Beldiye sayısı artar mı azalır mı diye bakmıyoruz. Önümüzdeki 31 Mart seçimleri demokratik karar anı ve beka meselesidir. Bu seçimlerin kazasız, belasız yapılması sistemsel istikrar ve bekası açısından çok önemlidir. 

"HODRİ MEYDAN, GÜCÜ YETEN DENESİN"

Sokaklar karıştırılmak isteniyor. TV'den korku, nefret ve öfke yayılıyor. FETÖ pusuda bekliyor. El ovuşturup uygun zaman kolluyor. Terörün hedefi olan korku sistematik şekilde tırmandırılıyor. Ekonomideki sorunları siyasal tepki ve itiraza dönüştürülerek seçimlerle ilgili maksatlı hazırlık yapılıyor. CHP'nin grup başkanvekili 10 Mart'ı işaret ediyordu. Neden 10 Mart sorusuna da ekonomik gidişatın 31 Mart'ın beklenmesine izin vermeyeceğini söylemişti. CHP demokrasi dışı arayış sevdalısıdır. Bugün 10 Mart hodri meydan kimin ne bildiği varsa söylesin. Neye gücü yetiyorsa onu yapmayı denesin. 

"ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK"

CHP yöneticileri haydi gücünüz yetiyorsa ben Eskişehir'deyim. Ankara'dayım. Haydi gelin diyorum. Yüreğiniz yetiyorsa cesaretiniz varsa dilinizin altındaki baklayı çıkarın. Uygun ortamı kolluyorsanız sizin oyunlarınızı alt üst etmek bizim görevimizdir. Zillet ittifakının tezgah ve tuzaklarını kökünden bozacağız. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinden alınacak sonuçlarla Cumhurbaşkanlığ Hükümet Sistemi arasında uçurum olmaması için elimizi taşın altına koyduk. Bunu rejim krizine dönüştürmek isteyenlerle mücadele boynumuzun borcudur.

31 Mart'ta sadece belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri ve muhtarlar seçilmeyecek. Cumhur İttifakı'nın başarısı için çalışacak mısınız? Eskişehir'i Cumhur İttifakı ile buluştıracak mısınız? MHP sahadadır. AK Parti ile birlikte her türlü çaba ve fedakarlığı gösterecektir."

"BEKA MESELEMİZ GEÇMİŞE NAZARAN AĞIRLAŞTI"

Bahçeli öncesinde ise Bilecik'te düzenlenen mitingde halka hitap etti. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

"Dövizin fiyatı yükselince felaket tellalları ortaya çıkıyor. Bir kez olsun yerli ve milli duruş sergilesinler. Bugün açsak yarın doyarız, bugün işimiz yoksa yarın buluruz. Patlıcan kışın pahalıysa yazın ucuzlar. Elbet vakti geldiğinde doya doya yeriz. Bayrak inerse bunun tamiri nasıl yapılacak? Ezan susarsa ikamesi nasıl olacak? Zillet ittifakı diyor ki; beka sorunu yoktur. 

Beka meselemiz geçmişe nazaran ağırlaşmıştır. Beka olmadan ekmek olur mu? Beka olmadan ucuz yedim pahalı aldım demek mümkün mü? Türk milletinin kahraman evlatları yeri geldi çekirge yiyerek mukaddesatını korudu. Beka olmadan belediyenin bir manası söz konusu mu? Zillete kapılmamak zayıf düşmemek için Cumhur İttifakı. 

Türkiye'nin yükselişi için güçlü bir evet mi? Bu evetlere 'zillet' dayanamaz. Bu evetler karşısında terör ve bölücülük şebekesi duramaz. Ne Kemal'i ne Meral'i ne de Temel'i. Bu evetler karşısında Türkiye düşmanları duramaz. Cumhur kaderine leke sürdürmeyecektir. Mahalli idareler seçimleri bir beka seçimidir.

CHP LİDERİNE ELEŞTİRİ

CHP Genel Başkanı telaş ve korku içinde. Yalan üstüne yalan konuşmaktadır. Şuurunu kaybetmiş ve akıl izan ölçüleri tümden kayboldu. Dün dediğini bugün inkar etmektedir. YPG'nin Türkiye'ye saldıracağına inanmıyor. Sırtlarını YPG'ye dayayanlarla işbirlği yapıyor. 'YPG bize mi saldıracak' sorusunu, Kilis'te, Şanlıurfa'da Hatay'da sorsun. Kılıçdaroğlu nerede yaşıyor, ne yiyor Türkiye'ye nereden bakıyor? CHP zilletin içindedir. Zillete kapılmıştır, zilletle yolları kesişmiştir. Terör örgütleriyle dirsek temasları olanlar Türkiye'nin yüzüne nasıl bakacaklar. Bir tarafta zillet diğer tarafta millet vardır. 

İP Başkanı HDP ile kuytu köşelerde görüşüyor. Gaflete bakınız, rezalete bakınız. Açığa çıkan karanlık işbirliğine bakınız. HDP kimin adayını destekliyor. Elbette CHP'yi ve İP'i destekliyor. Bunlar nasıl oldu da ittifak kurdu. Kandil isim vermiş CHP yazmıştır. Zillet ete kemiğe bürünmüştür. Gerçek CHP'lilere sesleniyorum, vazgeçin bu Kemal Kılıçdaroğlu'dan."

Sayfa Yükleniyor...