"CHP ile görüşmeler büyük bir kazanç"

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Beşir Atalay, "CHP ile görüşmeler ülkemiz için büyük bir kazanç" dedi.

Anadolu Ajansı 13.08.2015 - 00:09

"CHP ile görüşmeler büyük bir kazanç"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısı sona erdi.

Parti genel merkezinde 5 saat 40 dakika süren toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın konuşmalarından satırbaşları şu şekilde: 

"CHP ile görüşmeler ülkemiz için büyük bir kazanç. Son görüşmemiz (CHP ile) çok olumlu geçti. Bunun Türk siyaseti için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Biz yine yapıcı, yarınki (bugün) toplantının olumlu geçmesi için gayret göstereceğiz, görüşme önemli. Bütün partilere açık olduğumuz yönündeki politikalarımızı devam ettiriyoruz.

Biz bütün partilerle görüşeceğimizi söyledik. Biz buna sadığız. Başbakanımız CHP ile görüşmeden sonra MHP ile de görüşeceğiniz açıklamıştı. Görüşüp görüşmeme her genel Başkanın kendi taktiridir. Bahçeli'nin değerlendirmesini yanlış bir ifade olarak görüyorum. Biz AK Parti olarak partilere arası gerginlik politikasını istemiyoruz. Yarını (bugün) görmeden sonrasıyla ilgili bir adım söz konusu olmaz." 

"BÜTÜN SEÇENEKLER MASADA"

Toplantıda bütün seçeneklerin masada olduğunu ifade eden Atalay, "Bütün seçeneklerin de iyi bir analizi yapıldı. Ayrıca, doğrusu yeni alandan gelen bir kamuoyu araştırması vardı. Onun da verilerini gözden geçirmiş olduk. Bu konular da orada irdelenmiş. Sorular içinde daha çok bu konular vardı. Bugünkü parti MYK'mızda doğrusu bu konudaki en kapsamlı değerlendirmemizi yapmış olduk" dedi.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun toplantıda sadece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeleri ve ele aldığı konuları, teklifleri, cevapları değil geniş şekilde kendi düşüncesini de ifade ettiğini dile getiren Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz de kendi düşüncelerimizi açıklamış olduk. Yarınki (bugün) görüşmede bütün bu verilerle bu dosyalarla bir araya gelecekler. Yine geniş yelpazede bütün seçenekler masada olacak. Yarın (bugün) sona doğru giden bir toplantı yapmış olacak iki genel başkan. Genel başkanımızın ifadesi son ayrılışta, bir önceki toplantıdan ayrılırken, yüz yüze görüşmelerle meseleleri yürütecekler ve tekrar bir araya geldiklerinde en geniş yelpazede değerlendirme olacak."

Alternatifleri ve kendi teklifleri ile ilgili çok fazla açıklama yapmak istemediklerini söyleyen Atalay, "Sınırlama getirmek istemiyoruz. Yarınki (bugün) görüşmenin bu çerçevede en rahat şekilde yapılmasını ve sonucunu bekliyoruz. İnşallah bu görüşmelerde ülkemiz için milletimiz için hayırlı sonuçlar çıksın diliyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...