'CHP ile MHP PKK'nın safında'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'PKK ile pazarlık yapıldı' iddiasına dün sert tepki gösteren Başbakan Erdoğan, bugün muhalefeti PKK'nın tellallığını yapmakla suçladı.

Haberler 22.08.2010 - 20:02

'CHP ile MHP PKK'nın safında'

Başbakan Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açık hava toplantısında halka hitap etti.


Konuşmasında 12 Eylül'de darbe anayasasının oylanacağını, özgürlükler ve demokrasi için evet denmesi gerektiğini belirten Erdoğan, MHP'den gelen 'PKK ile pazarlık' iddialarına değindi.

''Buradan bir kez daha açıklıyorum. Ne AK Parti, ne AK Parti iktidarı, hiçbir illegal örgütle, hiçbir terör örgütü ile görüşmez, masaya oturmaz, müzakere yapmaz, bunu böyle biliniz'' diyen Erdoğan, muhalefete yüklendi.

"Son günlerde CHP ve MHP Kandil'in ipine sarıldılar'' diyen Erdoğan şunları söyledi:

''CHP Genel Başkanı'nın geldiği hale bak. İki aydır gittiği her yerde bozuk plak gibi gittiği her yerde aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor siyaset üret siyaset. Şu anayasanın değişiklik paketinin içine bir gir. Burayı konuşalım. Ekonomi, dış politika değerli kardeşim bunları gel konuş ama böyle bir derdi yok niye? Aynen öyle, aynen öyle işlerine gelmiyor da onun için. Eline bir cımbız almış bizim açıklamalarımızdan, bizim konuşmalarımızdan kelimeler seçiyor. Onlar üzerinden gününü gün ediyor. Her gün aynaya bakıyor orada gördüklerini millete anlatıyor. Orhan Veli, o meşhur şiirini tam da CHP Genel Başkanı için yazmış, biliyor musunuz? 'Bir elinde cımbız, bir elinde ayna umurunda mı dünya.'

Kandil'de terörist başı konuşuyor, CHP Genel Başkanı, MHP Genel Başkanı, BDP kandilin tellallığını yapıyorlar. Başbakan'a inanmıyorlar. Başbakan'ın açıklamalarına inanmıyorlar, AK Parti'nin açıklamalarına inanmıyorlar, Milli Güvenlik Kurulu'nun açıklamalarına inanmıyorlar ama Kandil'den gelen hezeyanlara sım sıkı sarılıyorlar.

Sayfa Yükleniyor...