Kılıçdaroğlu vaatlerini eleştirenlere sert çıktı

Edirne'deki mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin seçim vaatlerine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bütçe nedir, Türkiye'de 10 kişi biliyorsa 10 kişiden birisi benim" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.04.2015 - 15:30

Kılıçdaroğlu vaatlerini eleştirenlere sert çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimler öncesi ilk mitingini Edirne'de yaptı.

İstasyon Meydanı'nda hitap eden Kılıçdaroğlu, hükümetin CHP'nin seçim vaatlerine yönelik 'kaynak' sorusuna yanıt vererek "Sen yakutta, incide, elmasta sıfırlıyorsun, ben de köylünün mazotunda vergiyi sıfırlıyorum. Ben köylüyü düşünüyorum sen başkalarını düşünüyorum. Ben maliye nedir, vergi nedir, bütçe nedir, para nasıl toplanır, para nasıl harcanır, eğer bunu 'de 10 kişi biliyorsa o 10 kişiden birisi de benim. Bu konuda mütevazı değilim. Bu konuda iddialıyım. Gidip istediklerine sorsunlar. Eski maliye, çalışma bakanlarına sorsunlar. Bu işleri Türkiye'de en iyi kim bilir diye. En iyi ben bilirim ve ben köylüye mazotu 1.5 liradan şakır şakır anasının ak sütü gibi veririm. Hiçkimse endişe etmesin" şeklinde konuştu.

Edirne'de yaşanan sel felaketini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Meriç yatağının temizlenmesi gerektiğini ve bunu CHP'nin yapacağını söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bu konuda hiçbir önemli adım atılmadı. Edirne Belediye Başkanımız dişiyle tırnağıyla uğraştı. Yalnız bırakıldı. O sizin için çalışıyor, mücadele ediyor. 8 Haziran'da Edirne'de Meriç yatağının nasıl temizlendiğini göreceksiniz. Bunlar bir söz verdiler. Dediler ki 2014'te Ergene'de balık tutacaksınız. 2015'te de Ergene'de yüzeceksiniz, dediler. Buraya geldiklerinde sorun. Sizin sözünüz nasıl bir söz Balık tutmayı zaten unuttuk. Eğer arzu ediyorsa Davutoğlu; Edirne'yi, Ergene'yi nasıl görmek istiyorsa gitsin mayosunu giysin bir yüzsün bakalım, Ergene'de nasıl yüzüyor. Biz söz verdik mi arkasında kapı gibi dururuz" diye konuştu.

"SEN AYDA 12-13 BİN LİRA ALIRKEN ZULÜM DEĞİL, İŞÇİYE BİN 500 LİRA VERİRKEN Mİ ZULÜM "

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Asgari ücreti ben 1500 liraya çıkardım dediğiniz zaman; siz işçiye en büyük zulmü yapmış oluyorsunuz" sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Maliye Bakanı diyor ki asgari ücret bin 500'e çıkacak, bu işçiye bir zulümdür, diyor. Sen ayda 12-13 bin lira alırken zulüm değil de işçiye bin 500 lira verirken mi zulüm oluyor " şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...