AK Partili Bülent Turan: CHP inşallah başka yanlış yapmaz

AK Partili Bülent Turan, dokunulmazlık görüşmeleri üzerinden eleştirdiği CHP için "İnşallah bugün bir başka yanlış yapmaz" ifadesini kullandı. Referandum olasılığına da değinen Turan, "El mi yaman bey mi yaman görürüz" dedi.

ntv.com.tr 17.05.2016 - 13:18 | Son Güncelleme : 17.05.2016 - 13:27

AK Partili Bülent Turan: CHP inşallah başka yanlış yapmaz

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meclis'te bugün başlayacak olan dokunulmazlık teklifine ilişkin açıklama yaptı.

Teklifin geç saatlerde Meclis gündemine alınmasını beklediğini söyleyen Turan, bununla ilgili 3 partinin tutumunun net olduğunu söyledi ancak CHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu.

"Anamuhalefet partisinde içinde akıl karışıklığı, zihin karışıklığı en önemli gündem maddesi" diyen Turan, şunları kaydetti: 

"CHP tarihinde birçok yanlışla anılan bir parti. İnşallah bugün bir başka yanlışı arşivine eklememiş, yapmamış olur. Genel başkanlarının açıklamalarına rağmen onlarca CHP'li vekilin oylamaya katılmayacaklarını, hayır diyeceklerini gördük.

Şimdiye kadar bir tane arkadaşın dokunulmazlıklar kaldırılması için evet oyu vereceğini duymadık. CHP'de evet diyecek arkadaşların olduğuna inanmak istiyorum. CHP'nin hayır diyenlerin olduğunu görmekle beraber, evet diyeni görmedik. Dokunulmazlık basit bir konu değil."

"TOPLUMUN TALEBİ"

Dokunulmazlık konusunun toplumdan gelen talep doğrultusunda gündeme geldiğini belirten Turan, "Dokunulmazlığın terör olaylarında bir zırh olarak kullanılmasından herkes rahatsız. Biz bunu şehit annelerimizin talebi üzerine yapıyoruz. Gündeme siz getirdiniz diyenler gitsinler, şehit ailelerini gazilari ziyaret etsinler, toplumun talebini görsünler" ifadelerini kullandı.

"EL Mİ YAMAN BEY Mİ GÖRÜRÜZ"

Referandum olasılığını da değerlendiren Turan, Genel Kurul'daki oylamadan çıkacak sonuca göre hareket edileceğini söyledi.

"Referandumsa referandum, bundan korkumuz yok" diyen Turan, sözlerini şöyle tamamladı: Biz milletimize güveniyoruz, milletimize götürürüz, el mi yaman bey mi yaman görürüz.

Sayfa Yükleniyor...