CHP 15. Olağanüstü Kurultayı Dünya Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

İlişkili Haberler


İlk kez bir siyasi parti kurultayının yapıldığı salon düzenlenirken, mavi, beyaz ve kırmızı renkler kullanıldı. Salonda konuşmaların yapılacağı platformun üst bölümüne Atatürk, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun posterleri ile Türk Bayrağı ve CHP'nin amblemi altı oklu bayrak asıldı. Platformun iki yanına dev ekranlar yerleştirildi.

Salonda tribünler delegeler ve partililer, salonun iç bölümü ise onur konukları ve gazeteciler için hazırlandı. Yaklaşık bin kadar gazetecinin görev yaptığı kurultaya, 15 bin kişinin katılması bekleniyor. Kurultaya katılanların tamamı sigortalandı.

Kurultay salonun içinde ''Az kaldı şafak sökecek, halk iktidara gelecek'', ''CHP geliyor iktidara, güvenle bak iktidara'', ''Umudun adı Kemal'', ''Yandaşa değil yurttaşa hizmete geliyoruz'' gibi iktidar vurgusu taşıyan çok sayıda pankart asıldı. Salondaki tüm koltuklara CHP bayrakları bırakıldı.

10. Yıl Marşı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun stüdyoya girerek eşlik ettiği, kurultay öncesi yeniden düzenlenen yerel seçimlerde ve 12 Eylül referandum kampanyasında kullanılan şarkı ile Edip Akbayram, Kazım Koyuncu gibi sanatçıların şarkılarına eşlik eden partililer, ''Başbakan Kemal'', ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganları atıldı. 

68 RUHU SALONDA
Kemal Kırıçdaroğlu'nun salona girişi sırasında üzerinde Deniz Gezmiş ve Che Guevera beresi takmış Kemal Kılıçdaroğlu resimleri bulunan bir pankart açıldı.

Pankartın üzerinde "68 ruhuyla halkın iktidarını kurmaya geliyoruz" yazılıydı.

Öte yandan, salonun dışı ve fuayesi de içerisi kadar hareketli. Dışarıda çok sayıda seyyar satıcı, yiyecek, içecek ve parti amblemli şapka, rozet, atkı satarken, salonun fuayesinde de katılımcılara sıcak ve soğuk içecek ikramı yapılıyor.

Gürsel Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada "Bir bahar havası var" diye konuştu.

DELEGELERE İLK MESAJ
Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay salonuna gelmek için evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Çok güzel bir liste, bütün dengeler var. Kurultay salonu gelin evi gibi olmuş" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun delegelere mesajı ise: "Onları seviyorum" oldu.

'HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK'
Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da sorular üzerine ''Kurultayın hayırlı olması'' temennisinde bulunarak, ''Her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum'' dedi.