Kemal Kılıçdaroğlu: Bu iki vaadimizi henüz kopya çekememişler

İzmir’de seçim çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde şehit ve gazilerle ilgili kurul kuracaklarını ve milletvekili sağlık haklarından yararlandıracaklarını belirterek, “Bu iki vaadimizin henüz farkına varamadıkları için kopya çekememişler” dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 09.10.2015 - 17:04

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu iki vaadimizi henüz kopya çekememişler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki temasları kapsamında göçmen dernek başkanlarıyla Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu (ULUBALDEF) binasında bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Bütün inançlara, kimliklere saygılıyız. Bu aslında Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü savunmak demektir. Biz ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz, bayrağımızı seviyoruz, vatanımızı seviyoruz, insanlarımızın hepsini dili ve inancı ne olursa olsun seviyoruz ve kucaklıyoruz. Şuna yürekten inanıyoruz, Türkiye'nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisi'dir” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Buca Belediyesi tarafından inşa edilen 3-6 yaş arası çocuklara geçici bakımevi olarak hizmet verecek Kozağaç Pırlanta Merkezi'nin açılışını yaptı.

Sınıfları gezen Kılıçdaroğlu, merkezdeki çocuklarla yakından ilgilendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin güvencesi olarak görülen çocukların çok iyi yetiştirilmesi gerektiğini işaret ederek, "Hepimize düşen ortak görev çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için ortak çaba harcamak. Bu çabayı harcamaya CHP'nin belediye başkanları, genel merkez, hepimiz hazırız. Buradan bütün yurttaşlarıma bunun sözünü veriyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesi kesildi.

Karabağlar semtinde otobüs üzerinden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“800 bin taşeron işçisine kadro vereceğiz. Atama bekleyen 300 bin öğretmenlerin ataması yapılacak. Tam gün eğitim yapacağız. Öğle yemeği için beslenme çantası taşımayacak. Öğrenci ve öğretmenler öğle yemeğini hiçbir ücret ödemeden okulda yiyecekler. Taşımalı eğitimi kaldıracağız. En büyük yatırımı eğitime yapacağız. Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştireceğiz. Aydınlık bir Türkiye için çocuklarımızı yetiştirmeliyiz. Çağdışı değil, çağdaş bir eğitimi Türkiye’ye getireceğiz.

Son bölümde anlattığımız vaatlerimizi henüz farkına varamadıkları için kopya çekememişler. Şehit yakınları ve gazilerimiz sorunları için başvuracak makam bulamıyorlar. Başbakanlığa doğrudan bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu olacak.

İki; şehit yakını ve gazilerimiz milletvekilleri hangi sağlık haklarından yararlanıyorsa şehit yakını ve gazilerimiz de aynı haktan yararlanacak. Onları baştacı yapacağız. Kopya çekmeye vakitleri olmamış. En iyi seçim bildirgesini CHP hazırladı. Neden? Çünkü en iyi kadrolar CHP’de var. Çünkü CHP halkın partisidir. “

Sayfa Yükleniyor...